Starosta wyjaśnia w sprawie OPAT

O akcji protestacyjnej w sprawie nierealizowania budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej pisaliśmy 25 sierpnia tego roku. W akcji, zorganizowanej z inicjatywy prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wziął udział m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz wielu innych samorządowców (m.in. z Rumi, Redy, Kosakowa, Władysławowa, Krokowej).
Uczestnicy rozdawali kierowcom pocztówki do ministra infrastruktury, apelowali, aby je wysłać i tym samym domagać się budowy OPAT.
W artykule na ten temat napisaliśmy, że w akcji nie uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu wejherowskiego, bo rzeczywiście na rondzie w Rumi, gdzie odbywała się akcja, nie było nikogo ze Starostwa w Wejherowie.
Niedawno zadzwonił do nas starosta wejherowski Józef Reszke, który wspomniany numer „Pulsu Wejherowa” zobaczył z opóźnieniem. Starosta wyjaśnił powód swojej nieobecności.
– Mimo, ze popieram budowę OPAT, nie mogłem wziąć udziału w tej akcji, ponieważ nikt mnie nie zaprosił. Nie wiedziałem o tym wydarzeniu – powiedział starosta Józef Reszke. – Tego samego dnia również w Rumi odbywało się spotkanie z prezydentem Gdańska, Pawłem Adamowiczem w sprawie przystąpienia do Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. Brałem udział w tej dyskusji, a dopiero potem dowiedziałem się o akcji w sprawie OPAT – dodał starosta Reszke.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.