Grand Prix po raz ósmy

Zespół wokalny Art’n’Voices kolejny raz sięgnął po najwyższe laury. Podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu Chórów im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim, wejherowski zespół pokonał 18 chórów z całej Polski, zdobywając wspaniałe trofea: I miejsce w kategorii zespołów wokalnych, wyróżnienie za najlepiej wykonany utwór kompozytora salezjańskiego oraz najważniejszą nagrodę konkursu – Grand Prix.

Warto dodać, że jest to ósme zwycięstwo tego zespołu w zmaganiach konkursowych i festiwalowych.  W Aleksandrowie Kujawskim Art’n’Voices wykonał program zróżnicowany stylistycznie, w którym znalazły się utwory muzyki dawnej oraz współczesnych kompozytorów. Jak zwykle młodzi muzycy i wokaliści promowali kulturę kaszubską, wykonując melodię ludową „Morze reczy” w aranżacji członkini zespołu Anny Rocławskiej-Musiałczyk.
Istniejący dokładnie od pięciu lat zespół Art’n’Voices przyzwyczaił słuchaczy do wysokiego poziomu artystycznego i ambitnego repertuaru – od muzyki dawnej po współczesną. Artyści wykonują m.in własne kompozycje i aranżacje kolęd oraz pieśni kaszubskich. Mają w dorobku dwie płyty CD, w tym krążek pt. „Droga Krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej”. W ramach tego projektu zespół wystąpił z ponad 50 koncertami w Polsce.
Jako jedyny zespół wokalny w Polsce został wybrany do udziału w warsztatach w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z Philippe Lawson’em – członkiem prestiżowego zespołu „The King’s Singers”. Art’n’Voices bierze udział w takich projektach artystycznych jak Koncert Doktorancki Wendan Liu ze znanym NeoQuartet.
Aktywność zespołu przejawiała się też udziałem w koncertach dyplomowych studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku m.in. Julianny Styn, Tomasza Chyły, Anny Rocławskiej oraz Szymona Sutora.
W skład zespołu wchodzą młodzi pasjonaci śpiewu zespołowego oraz zawodowi muzycy, studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, pochodzący z Wejherowa oraz samego Trójmiasta. Wszyscy na co dzień prowadzą własną drogę zawodową i artystyczną, a po w godzinach wieczornych spotykają się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, aby ćwiczyć do późnych godzin nocnych. Ich zdeterminowanie i efekty pracy widać po osiągnięciach, które są potwierdzeniem świetnej marki.
Wprawdzie zespół nie ma szefa, ale jego liderami są  Anna Rocławska-Musiałczyk i Tomasz Chyła.
Gratulujemy sukcesów.

Członkowie zespołu
Zespół tworzą: Małgorzata Rocławska, Karolina Rocławska, Anna Godlewska – soprany; Anna Rocławska-Musiałczyk, Marta Jundziłł – alty; Mateusz Warkusz, Patryk Mudlaw – tenory i Tomasz Chyła, Kamil Górzyński – basy.  
W zespole śpiewali również: Julianna Styn, Janusz Żak, Maciej Lewandowski.

Długa lista nagród
Nagrody na festiwalach i konkursach o randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej, m.in.:
• II nagroda – Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „Mundus Cantat” w Sopocie, maj 2011 r.
• I miejsce oraz wyróżnienie za utwór w języku kaszubskim na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. S. Ormińskiego w Rumi, październik 2011 r.
• Grand Prix oraz wyróżnienie VII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie, marzec 2013 r.
• Grand Prix oraz 2 wyróżnienia XXI Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie, czerwiec 2013 r. .
• Grand Prix Kaszubskiego Festiwalu Chóralnego w Żukowie czerwiec 2013 r.
• II Nagroda na 20 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, styczeń 2014 r.
• Grand Prix oraz  wyróżnienie I Ogólnopolskiego Festiwalu Wielkanocnej Pieśni Chóralnej w Sopocie, kwiecień 2014 r.)
• Grand Prix oraz 3 wyróżnienia na I Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnej Muzyki Współczesnej „Music Everywhere” w Gdańsku, czerwiec 2014 r.
• Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, styczeń 2015 r.
• Grand Prix 11 Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Mundus Cantat” Sopot, maj 2015 r. oraz wyróżnienie i dodatkowa nagroda
•  Grand Prix oraz I miejsce w kat. zespół kameralny do oraz nagroda za najlepiej wykonany utwór kompozytora salezjańskiego na IV Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym  im. Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.