Rozbłysną iluminacje

Wejherowo rozbłyśnie tysiącami lampek. Iluminacje świąteczne rozbłysną 6 grudnia podczas tradycyjnego spotkania Mikołajkowego, które odbędzie się na wejherowskim rynku o godz. 16.00.

Tak było w ubiegłym roku. Niebawem w Wejherowie na pewno będzie równie pięknie i bajkowo.
Tak było w ubiegłym roku. Niebawem w Wejherowie na pewno będzie równie pięknie i bajkowo.

W tym roku udekorowany będzie ratusz, fontanna i kamienice na rynku, a także deptak i przyległe ulice. Na wejherowskim rynku stanie również multimedialna kilkumetrowa podświetlana choinka, przestrzenne elementy dekoracyjne oraz tradycyjnie – drewniana szopka Bożonarodzeniowa.
Świąteczne światełka ozdobią ulice Śródmieścia. Oświetlony będzie wejherowski park – stanie tam m.in. jedna z fontann. Nowością będzie podświetlona zostanie pergola różana w parku.
– Celem naszych iluminacji i dekoracji świątecznych jest podkreślenie atmosfery tego pięknego okresu. Chcemy, aby mieszkańcy Wejherowa w szczególny sposób odczuwali magię Świąt Bożego Narodzenia – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. –  Iluminacja świąteczna to element wyróżniający Wejherowo. Miasto ma być atrakcyjne i przyciągać ludzi w każdym okresie, również zimą. Cieszę się także, że sami mieszkańcy czynnie włączają się w upiększanie miasta, bowiem od trzynastu lat biorą udział w organizowanym przez miasto konkursie na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa. Najważniejsze jest to, aby mieszkańcy byli dumni ze swojego miasta i poczuli, że to ich miasto.
Iluminacja tworzona jest etapami przez kilka lat w „systemie gospodarczym” przez pracowników Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Wejherowie. Każdego roku wejherowska iluminacja jest nieco zmieniana i rozbudowywana o kolejne nowe, atrakcyjne elementy.
Dekoracje świąteczne na ulicach Wejherowa będzie można podziwiać do początku lutego 2016 roku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.