Kolejne ulice utwardzone

Wejherowskie ulice: Zielna, Modra, Złota i Urocza, położone na os. Sucharskiego, otrzymały utwardzone nawierzchnie z płyt yomb. To kolejne w ten sposób utwardzone drogi, bowiem w tym roku dwanaście ulic otrzymało nawierzchnię z płyt betonowych. Władze miasta zamierzają w ciągu dwóch kadencji samorządu doprowadzić do utwardzenia wszystkich ulic Wejherowa.

Zastępca prezydenta miasta Beata Rutkiewicz wyjaśniła, że koszt utwardzenia kilku  ulic na os. Sucharskiego wyniósł 380 tys. zł. Na czterech ulicach ułożono w sumie 4200 metrów kwadratowych nawierzchni z płyt yomb. Zadanie wykonała firma ZABRUK. Technologia utwardzania ulic jest korzystna, bo płyty układa się dość szybko. jednocześnie zapewniają one komfort mieszkańcom.
W obrębie os. Sucharskiego jeszcze jedna z ulic czeka na realizację. Jest nią ulica Wejherowska. Pierwsza jej część otrzymała już nową nawierzchnię z betonowych płyt, a kolejne etapy tej inwestycji będą realizowane w następnych latach.
– Miasto wykorzystuje taką technologię utwardzania nawierzchni ulic gruntowych, gdzie nie można na razie położyć nawierzchni bitumicznej, na przykład ze względu na brak dokumentacji technicznej – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – W Wejherowie jest jeszcze sporo ulic gruntowych. Aby mieszkańcom poprawić komfort dojazdu do swoich posesji, nawierzchnie ulic utwardzane są płytami. Staramy się, aby w poszczególnych rejonach Wejherowa poza centrum realizować jak najwięcej takich prac.

Płyty układane są na całej przestrzeni ulicy, od ogrodzenia do ogrodzenia. Ten system jest praktyczny, bo gdy pada deszcz ziemia wchłania wodę i na drodze nie tworzą się kałuże, co jest korzystne również pod względem ekologicznym.
– Cieszymy się bardzo z zakończonych na os. Sucharskiego prac. Tylu utwardzonych ulic na naszym osiedlu już dawno nie było – ocenił radny miejski Dariusz Kreft. – Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z udogodnień i inwestycji na naszym osiedlu. Przy takim tempie prac, jakie było w tym roku, można ze spokojem czekać na kolejne inwestycje drogowe.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.