Teatr Ruchu i Opera Lwowska
Ulotność chwili
Teatr Ruchu Mo-sHE wystąpi już dzisiaj, 19 listopada o godzinie 19:00 w wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej w zachwycającym spektaklu „Ulotne”.
Językiem tańca i gestu artyści opowiedzą zmysłową historię o tęsknocie i pięknie chwili, która umyka i ginie w codziennym zgiełku zdarzeń. Spektakl w reżyserii Moniki Leśko-Mikołajczyk uświetnią wizualizacje multimedialne Jarosława Króla.
Aktorzy zwracają uwagę widzów na ulotne, ale zarazem piękne momenty w naszym dniu codziennym. To połączenie teatru i wizualizacji jest odzwierciedleniem prawdy o nas samych, a zarazem o naszym pełnym uniesień i namiętności życiu.
Teatr Ruchu Mo-sHE jest kontynuacją pracy Teatru Ruchu działającego od 2000 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jako forma teatru edukacyjnego. Mo-sHE to teatr, w którym taniec i gest stają się słowami, symbolika ruchu jest formą wypowiedzi, a ciało emocji.
Monika Leśko – Mikołajczyk – kierownik artystyczny i założycielka Teatru Ruchu Mo-sHE – jest tancerką, aktorką scen muzycznych, pedagogiem, choreografem i reżyserem autorskich spektakli tanecznych, których premiery odbyły się na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, m.in. „Dworzec uczuć”, „Marionetki”, „Byle nie zwariować”, „Światło”.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach WCK i za pośrednictwem strony www.wck.org.pl.
http://wck.org.pl/spektakle/opis/3880-teatr-ruchu-mo-she-ulotne.html
Vivat Operetta
Do Filharmonii Kaszubskiej zawitają soliści i artyści baletu z Opery Lwowskiej. Orkiestra pod dyrekcją Myrona Yusypovycha wykona najsłynniejsze szlagiery operetkowe. Koncert odbędzie się w sobotę 21 listopada o godzinie 20:00.
„Vivat Operetta” to najpiękniejsze duety i arie operetkowe świata, które wyszły spod piór mistrzów gatunku: Johanna Straussa, Imre Kalmana, Franza Lehara, Fredericka Loewe czy Jacques’a Offenbacha.
Koncert ten nosi w sobie jednak nie tylko walory artystyczne. Jest częścią projektu integracji Ukrainy z Unią Europejską, natomiast zysk zostanie przekazany na dofinansowanie leczenia i rehabilitacji ukraińskich żołnierzy.
Trasa koncertowa Opery Lwowskiej w Polsce objęta jest patronatem honorowym Ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycia, a także Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.
Zaprojektowany przez dyrektora Lwowskiej Szkoły Przemysłowej prof. Zygmunta Gorgolewskiego doniosły gmach Lwowskiego Teatru Opery i Baletu jest dumą dla miasta. Stanął na zasklepionym korycie rzeki Pełtwi, gdzie na żelbetonowym fundamencie stanęły ściany z cegły i kamienia. Został ozdobiony dekoracjami malarskimi i rzeźbiarskimi nawiązującymi do sztuki teatralnej przez najwybitniejszych artystów Lwowa końca XIX wieku.
Więcej na: http://wck.org.pl/koncerty/opis/3999-opera-lwowska.html