Sala sportowa

Przy Szkole Podstawowej nr 9 powstaje sala gimnastyczna, która będzie służyła nie tylko uczniom „dziewiątki”. W godzinach popołudniowych będą z niej korzystać będą zawodnicy Karate Klubu Wejherowo. Zakończenie inwestycji zaplanowano tej jesieni.

Nowoczesna sala wraz z zapleczem.
Nowoczesna sala wraz z zapleczem.

– Dobiega końca inwestycja długo oczekiwana przez uczniów tej szkoły i mieszkańców Wejherowa – mówi Bogdan Tokłowicz, główny specjalista ds. oświaty w Wejherowie. – Przy Szkole Podstawowej nr 9 znajduje się już zespół boisk, nowoczesny plac zabaw, jest tu także jedyne w Wejherowie boisko trawiaste, które posiada nawodnienie. Nowa sala sportowa stworzy dodatkowe warunki do uprawiania sportu.
Budynek w sąsiedztwie SP nr 9 składa się z sali sportowej kw. z zapleczem sanitarnym oraz pomieszczeń biurowych dla obsługi budynku.
Część sportowa liczy ponad 268 m kw., do. Zaplecze składa się z dwóch szatni z natryskami i W-C, magazynu oraz pomieszczeń dla trenerów i obsługi budynku.
Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidziano w nim m.in. wykonanie osobnej toalety dla osób na wózkach inwalidzkich.
Na sąsiednim parkingu, znajdującym się na terenie szkoły, znajduje się miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych.
– Na realizację tej inwestycji uzyskaliśmy dofinansowanie na budowę tej sali z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – mówi Piotr Bochiński, zastępca prezydenta Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.