Uczniowie na scenie

W świetlicy wiejskiej w Kisewie po raz piąty odbyła się Gala 2015 – V Przegląd Dorobku Artystycznego szkół gminy Łęczyce. Głównym organizatorem imprezy była Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie, a głównym sponsorem firma  GAZ-SYSTEM.  Do udziału w przeglądzie zaproszono wszystkie szkoły z gminy Łęczyce.

Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego szkół podstawowych, wymiana doświadczeń między szkołami oraz promocja uzdolnionych uczniów.
W przeglądzie uczestniczyło około 250 osób. Atmosfera panująca podczas imprezy była wspaniała, występy uczestników zarówno bawiły, jak i wzruszały. Prezentacje szkół (wokalne, taneczne, teatralne, plastyczne) były na wysokim poziomie, a dzieci i młodzież doskonale czuły się na scenie. Uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, dyplomami, statuetkami oraz słodyczami.
Nagrodą było także spotkanie z aktorami z Teatru Gargulec, którzy opowiedzieli o swojej pracy, pasji oraz dali dużo ciekawych i przydatnych wskazówek podczas występów na scenie.
Aktorzy zaprosili wszystkich na przedstawienie „Kosmiczna Przygoda”.  Uczestnicy odbyli bardzo zabawną i pouczającą podróż w kosmos.
Organizatorzy składają szczególne podziękowania Firmie GAZ – SYSTEM za pomoc przy organizacji.

Na scenie w Kisewie wystąpili:
Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie: zespół taneczny „Dream team” – instruktor Joanna Łukasiewicz, zespół taneczny pod kier. Marioli Naczk, Marta Kobiella (taniec) – instruktor Mariola Naczk, Oliwia Walczykowska (piosenka) – instr. Joanna Łukasiewicz oraz uczniowie pod kierunkiem Lucyny Czajki.
Zespół Szkół w Łęczycach: Koło Teatralne  pod kierunkiem Honoraty Szast i Aliny Paluszek, Tancerze przygotowani przez Ewę Knura oraz Paweł Bugała – instruktor Ewelina Stawska
Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Lęborskim: zespół Elfiki – instruktor Mariola Kwicień, zespół instrumentalny – Katarzyna Hollander, zespół wokalny – Dorota Pranga, była także wystawa prac plastycznych uczniów, przygotowana przez Monikę Naczk i Mirosławę Formellę.
Zespół Szkół i Przedszkola w Strzebielinie Osiedlu: zespół „Teatralnie zakręceni” – instruktor Alicja Hilla, zespół wokalny – instruktor Beata Marcinkiewicz-Godlewska, Kabaret „Błysk”- instruktor Mariola Chodubska oraz wystawa prac plastycznych –   instruktorki Karina Kwiatkowska i Helena Górecka-Tenderenda.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.