Europe Echanges

W Państwowej Szkole Muzycznej w Wejherowie odbył się koncert w wykonaniu uczniów szkoły. Został on zorganizowany specjalnie dla gości z Francji, członków towarzystwa polsko-francuskiego Europe Echanges.

Francuzi przybyli do Wejherowa, aby aktywizować kontakty nawiązane wiele lat temu, między innymi ze szkołą muzyczną.
W trakcie wizyty goście z Normandii, mieli okazję nie tylko wysłuchać koncertu, ale także udać się do poszczególnych klas i obserwować w jaki sposób prowadzone są zajęcia gry na niektórych instrumentach. Zwiedzili też bibliotekę szkolną, gdzie mieli możliwość upamiętnić swoją wizytę wpisem do kroniki szkolnej.
Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły Dorota Muża-Szlas zaproponowała współpracę wejherowskiej placówki ze szkołą w Normandii, aby jak najszerzej wymieniać doświadczenia, pozyskać ciekawą literaturę instrumentalną, poznawać i wymieniać się metodami pracy z uczniami, a także aby nawiązywać nowe przyjaźnie i wspólnie muzykować.
– Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź i mamy nadzieję, że taka wymiana przyniesie efekty w postaci motywacji do pracy uczniów, a jednocześnie będzie dla nich nagrodą za jakże ciężką naukę w dwóch szkołach jednocześnie – powiedziała dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie.                                         
Urszula Zakrzewska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.