Izba „Solidarności”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie („Samochodówka”) doczekał się otwarcia Izby Solidarności, która jest efektem ciekawej inicjatywy edukacyjnej.

Sala jest w całości pokryta fototapetą, prezentującą zdjęcia z historii NSZZ „Solidarność” - mówi Wojciech Rybakowski, inicjator nowego wystroju izby.
Sala jest w całości pokryta fototapetą, prezentującą zdjęcia z historii NSZZ „Solidarność” – mówi Wojciech Rybakowski, inicjator nowego wystroju izby.

Sala, w której będą mogły odbywać się m.in. zajęcia historii, znajduje się w Izbie „Solidarności”, która została w tej szkole otwarta wiele lat temu.
– Kiedy w grudniu 2014 miałem okazję zwiedzić  izbę Solidarności w wejherowskiej szkole uznałem, że temu miejscu warto nadać inną, bardziej trafiającą do młodego człowieka  formę – mówi Wojciech Rybakowski, członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego. – Sala jest w całości pokryta fototapetą, prezentującą zdjęcia z historii NSZZ „Solidarność”.
Warto dodać, że w ZSP nr 4 odbywa się corocznie powiatowy konkurs wiedzy o opozycji antykomunistycznej. Uczniowie tej szkoły w rocznicę Grudnia’70 odwiedzają groby ofiar tragicznych wydarzeń z 1970 roku.  Widać, że pamięć o protestach robotniczych i nie tylko jest w tej placówce szczególnie kultywowana.
Autorem projektu wnętrz jest Wojciech Ostrowski Projekt edukacyjny powstał przy współpracy IPN i ECS. Izbę poświęcił ks. prałat Daniel Nowak podczas uroczystości otwarcia, która odbyła się wczoraj.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.