Dwie inauguracje

Słuchacze dwóch uniwersytetów trzeciego wieku, działających w Wejherowie zainaugurowali w październiku kolejny rok akademicki. Podczas obu uroczystości nowi słuchacze otrzymali indeksy. Co roku zainteresowanie zajęciami dla osób w wieku powyżej 55 lat jest bardzo duże.

W sali konferencyjnej w siedzibie ZUK spotkali się na uroczystości studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie, utworzonego z inspiracji Stowarzyszenia „Akademii Złotego Wieku”, kierowanej przez Romana Białasa. Na uroczystości gościł były premier, poseł Leszek Miller, który wygłosił wykład inauguracyjny na temat spraw, związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

Słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas inauguracji roku akademickiego w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.
Słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas inauguracji roku akademickiego w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.

Z kolei w auli Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie miała miejsce inauguracja szóstego roku działalności Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego pod egidą Związku Młodzieży Chrześcijańskiej YMCA w Gdyni.
– Cieszę się, że coraz więcej mieszkańców w wieku 55 plus zapisuje się do naszego uniwersytetu – powiedziała podczas uroczystości koordynator WUTW, Teresa Góralska. – Jak widać, jesteśmy potrzebni społeczeństwu naszego miasta, ponieważ na zajęcia zapisało się prawie 200 osób.
Teresa Góralska podziękowała dyrektorom szkół i instytucji za bezpłatne udostępnianie uniwersytetowi pomieszczeń do prowadzenia wykładów i zajęć, a także wykładowcom-wolontariuszom prowadzącym nieodpłatnie zajęcia ze studentami-seniorami.   
Interesujący wykład inauguracyjny na temat „Stres – zagrożenie czy szansa?” wygłosił prof. dr hab. Juliusz Tokarski z Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej.
W uroczystej inauguracji uczestniczył też m.in. rektor KPSW prof. dr hab. Jerzy Cyberski i zastępca prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.