Nowy pojazd MZK

Nowoczesny, cichy, wygodny, przystosowany do przewożenia niepełnosprawnych pasażerów – taki jest autobus marki Solaris Urbino -12 zakupiony przez Miejski Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Wejherowie. Zaprezentowano go na placu J. Wejhera.

Nowy autobus poświęcił ks. Tadeusz Reszka.
Nowy autobus poświęcił ks. Tadeusz Reszka.

Prezes MZK Sp. z o.o. Czesław Kordel powiedział, że nowy pojazd posiada wiele innowacji. W porównaniu do dotychczas eksploatowanych autobusów tej marki ogólnie jest lepszy, wygodniejszy, bardziej cichy. Posiada przede wszystkim nowy układ nadwozia, inne oświetlenie (m.in., czerwone i białe lampy nad drzwiami, wskazujące na ich otwarcie lub zamknięcie), szersze i wyższe drzwi.

Jak powiedział prezes Kordel, ten autobus czwartej generacji po raz pierwszy w Polsce wyjechał na ulice właśnie w Wejherowie. To 35 pojazd, zakupiony przez MZK, 20 marki Solaris.  Będą go prowadzić kierowcy: Marian Barzowski i Zbigniew Lezner (na zdj. obok z lewej).
W uroczystym wprowadzeniu nowego autobusu do eksploatacji uczestniczyli m.in. Hubert Kołodziejski – przewodniczący Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, Adam Milewski – dyrektor sprzedaży Solaris Bus & Coach S.A. oraz radni miejscy i władze miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.