Autobusami na cmentarz

Komunikat o kursowaniu komunikacji miejskiej w okresie 26 października – 2 listopada 2015 r.
LINIA D
W dniach od 26 października do 1 listopada 2015 r. zostanie uruchomiona dodatkowa linia „D” na trasie Osiedle Przemysłowa – Cmentarz.
Linia będzie kursowała w godzinach od 9.00 do 17.00 z częstotliwością co 90 minut.
Autobus będzie odjeżdżał z przystanku na ul. Przemysłowej „Rogali” – wiata MZK – i na trasie przejazdu do Cmentarza będzie się zatrzymywał na przystankach „Gulgowskiego n/ż”, „Graniczna”, „Ofiar Piaśnicy”, „Chopina”, „Kochanowskiego”, „Pomorska”, „Prusa – Szkoła”, „Necla”,  „Rybacka”.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada br. komunikacja będzie kursowała zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w niedziele i dni świąteczne oraz uruchomione zostaną do wejherowskiego Cmentarza przy ul. Roszczynialskiego od godz. 8.00 dodatkowe linie:
„A”  – Wejherowo Dworzec PKP – Cmentarz
„C”  – Osiedle Kaszubskie – Cmentarz
„D“  – Osiedle Przemysłowa – Cmentarz      

STARY CMENTARZ
2 listopada br. (poniedziałek) – komunikacja będzie kursowała  zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w dni powszednie. Dodatkowo, po zakończeniu popołudniowej Mszy Świętej na „starym Cmentarzu” przy ul. 3 Maja – przed bramę Cmentarza przy ulicy Sportowej, zostaną podstawione autobusy niskopodłogowe z oznakowaniem linii nr 2 i 3, które następnie włączą się w trasy tych linii w kierunku Szpitala i ul. Odrębnej.

CENY BILETÓW
Na wszystkich liniach autobusowych MZK Wejherowo obowiązywać będą ważne bilety Taryfy MZK Wejherowo lub Taryfy Metropolitalnej.
Zwykła linia: bilet normalny (jeden przejazd) 3,00zł, ulgowy 1,50 zł, bilet elektroniczny (jeden przejazd) 2,80 zł, ulgowy 1,40 zł.
Uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych bez zmian.

PUNKT SPRZEDAŻY BILETÓW
W dniu 1 listopada br. dodatkowy punkt sprzedaży papierowych biletów jednorazowych uruchomiony zostanie tylko przy wejherowskim Cmentarzu. Pasażerowie mający zamiar zakupić bilet w autobusie u kierowcy proszeni są o posiadanie odliczonej kwoty pieniędzy.
Przypominamy, że na wszystkich wejherowskich liniach autobusowych zapłatę za przejazd dokonywać można za pomocą Kart elektronicznych, a jednoprzejazdowy bilet elektroniczny jest tańszy od biletu papierowego.
MZK przypomina również, że na wszystkich wejherowskich liniach autobusowych obowiązują również ważne bilety Taryfy Metropolitalnej.
Szczegółowe informacje do uzyskania u Dyspozytora pod nr telefonu 58 572 29 33 i na stronie internetowej
www.mzkwejherowo.pl.

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.