Uroczystość w lesie

Uroczystości związane z 76. rocznicą wybuchu II wojny światowej i niemieckiego ludobójstwa w Lasach Piaśnickich jesienią 1939 r. oraz z 17. rocznicą beatyfikacji siostry Alicji Kotowskiej odbędą się w najbliższą niedzielę, 4 października.

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia sprawowana będzie w niedzielę, 4 października br. o godz. 11.00 w kaplicy leśnej pw. Błogosławionej Alicji Kotowskiej przy grobach piaśnickich.
Ks. Daniel Nowak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Wejherowie zaprasza wiernych na tę coroczną uroczystość.
Na niedzielne uroczystości w Piaśnicy będzie można dojechać bezpłatnie autobusami MZK. Szczegóły obok.

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o. informuje, że w niedzielę  4 października br.  uruchomione zostanie specjalne połączenie autobusowe oznakowane napisem „PIAŚNICA” na trasie: Osiedle Kaszubskie – Prusa – Pomorska – Kochanowskiego – I Brygady Panc. WP – Ofiar Piaśnicy – Piaśnica.
Przystanek początkowy będzie przy Szkole nr 11 na ul. Prusa, a odjazdy w kierunku Piaśnicy zaplanowano o godzinie: 9.00, 9.30, 10.00, 10,30 i 11.00.
Na odcinku od ul. Prusa do przystanku przy ul. Ofiar Piaśnicy autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach MZK.
Pasażerów przyjeżdżających pociągami SKM prosimy o skorzystanie z przystanku „Broniewskiego” w kierunku Redy przy wyjściu z tunelu Dworca PKP Wejherowo.
Powrót z Piaśnicy do Wejherowa po zakończeniu uroczystości ok. godz. 13:30.
Przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji Wejherowo Spółka z o.o. do Lasu Piaśnickiego są bezpłatne.  Z inicjatywy prezydenta Wejherowa koszty przejazdów pokryte zostaną ze środków miasta Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.