Za mało autobusów

– Mieszkam na ulicy Sikorskiego na osiedlu „Sikorski Park”. W związku z tym, iż rozpoczął się rok szkolny, bardzo dużo mieszkańców naszego osiedla prowadzi pieszo swoje dzieci do Szkoły Podstawowej nr 6. Wszystko dlatego, że autobus nr 16, który jeździ tą trasą, kursuje tylko co godzinę – napisał do redakcji Czytelnik.
W imieniu mieszkańców tej części miasta, zapytaliśmy wejherowskiego przewoźnika, czy autobus linii 16 mógłby kursować co 30 minut przynajmniej w czasie roku szkolnego?
Taką sugestię przekazał nam Czytelnik.
– Niestety, na razie nie przewidujemy zwiększenia częstotliwości autobusu linii 16 do Osiedla „Sikorski Park” – odpowiedział Czesław Kordel, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie. – Aktualnie nie planuje się wprowadzania zmian do rozkładu jazdy, który jest przystosowany dla największych „potoków” pasażerskich w taki sposób, aby zapewnić możliwość dojazdu na pełną godzinę do centrum Wejherowa.
Jak zapewnił dyrektor Kordel, MZK systematycznie powadzi obserwacje wykorzystania autobusów i natężenia ruchu pasażerów, zbierając informacje o zapotrzebowaniu. Wyniki tych działań są analizowane i będą brane pod uwagę przy wprowadzaniu zmian.
Mamy nadzieję, że uwzględnią one potrzeby mieszkańców tego osiedla.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.