Konkurs literacki „Powiew Weny”

Temat dziesiątej jubileuszowej edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”  brzmi: „Niech ten jubileusz milowym będzie kamieniem…” Konkurs organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, zachęcając do nadsyłania prac. Termin upływa za miesiąc, 16 października.
Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do poetów i prozaików z województwa pomorskiego. Rozgrywany jest w dwóch grupach wiekowych: „A” – od 16 do l9 lat oraz „B” – powyżej 20 lat.
W grupie „A” i „B” są dwie kategorie: proza i poezja. W prozie do wyboru są dwa gatunki: opowiadanie – 10 stron i słuchowisko – do 15 minut.
W poezji trzeba przedstawić 3 utwory. Szczególnie nagradzane będą nowoczesne rozwiązania leksykalne i interesujące formy poetyckie.
Prace (oznaczone kategorią i grupą wiekową) należy dostarczyć w 3 egzemplarzach maszynopisu oraz dodatkowo na płycie CD lub przesłać na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, 84-200 Wejherowo ul. Kaszubska 14 z dopiskiem: „Powiew Weny ” – do 16 października 2015 roku.
Szczegóły na stronie: www.biblioteka.wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.