Bezpieczeństwo i porządek

Z okazji Święta Strażnika Miejskiego wejherowscy strażnicy otrzymali w ratuszu awanse i wyróżnienia, które wręczył im prezydent Wejherowa. Strażnicy obchodzą swoje święto 29 sierpnia.

Na wniosek komendanta Straży Miejskiej awanse na wyższy stopień służbowy otrzymali: na stopień specjalisty – Adam Harasiuk, na stopień strażnika – Piotr Bekier, a na stopień młodszego strażnika – Arkadiusz Joskowski i Bartosz Czerniawski.
W obecności władz miasta i komendanta powiatowego policji insp. Krzysztofa Lawera, nominacje strażnikom wręczył prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.
– W styczniu przyszłego roku strażnicy obchodzić będą 24. rocznicę utworzenia Straży Miejskiej w Wejherowie – powiedział komendant SM Zenon Hinca. – Wejherowska Straż Miejska liczy 28 funkcjonariuszy i pełni służbę całodobowo, mając do dyspozycji rozwinięty system monitoringu wizyjnego składający się z 47 kamer. Docelowo ma być ich 64.

 

Straż Miejska utrzymuje bezpośrednią łączność telefoniczną z policją i współpracuje z policją w zakresie wizyjnego monitorowania miasta i nie tylko.
Przewodniczący Rady Kombatanckiej Stanisław Harasiuk, w uznaniu zasług dla środowiska wejherowskich kombatantów, wręczył komendantowi Zenonowi Hincy Krzyż 95-lecia Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych RP.
– Miasto musi być czyste i bezpieczne. Nie wyobrażam sobie Wejherowa bez Straży Miejskiej, której praca na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście jest znacząca – powiedział prezydent K. Hildebrandt.
Gratulacje strażnikom złożyli m.in. przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, komendant policji insp. Krzysztof Lawer oraz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Samorządów Rady Miasta Henryk Jarosz.
W uroczystości uczestniczyli m.in. zastępcy prezydenta Beata Rutkiewicz i Piotr Bochiński, sekretarz miasta Bogusław Suwara i skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.