Już jeździmy ul. Sucharskiego

Z początkiem września został wznowiony ruch pojazdów na ulicy Sucharskiego w Wejherowie. Zamkniętą na czas wakacji ulicę otwarto zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta. Na stare trasy powróciły także miejskie autobusy. Budowa Węzła Działki trwa nadal.
Samochody, motocykle, rowery oraz piesi mogą już korzystać  z ul. Sucharskiego, zamkniętej na czas budowy łącznika Węzła Działki. Węzeł, który jest elementem Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa, jest nadal realizowany.
Inwestycja polega na wybudowaniu nowej ulicy na odcinku od ul. Sucharskiego do istniejącego już skrzyżowania ze światłami na drodze krajowej nr 6 na wysokości wejherowskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Powstanie też przejazd przez tory, chodniki i ścieżki rowerowe. Do użytku oddano kolejne rondo, które będzie elementem nowego połączenia drogowego.
Ważna i bardzo potrzebna inwestycja drogowa, jaką jest budowa Węzła Działki w Wejherowie będzie kosztować miasto niespełna 7 mln zł. Zakończenie robót zgodnie z umową ma nastąpić w marcu 2016 r., jednak władze miasta mają nadzieję, że już z końcem tego roku zakończą się zasadnicze prace drogowe, ułatwiające dostęp do tego terenu mieszkańcom.

Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji, z dniem 1 września br., na standardowe trasy przejazdu przez ul. Sucharskiego wróciły już autobusy linii 3 oraz 7.
Linia 33 już nie kursuje.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.