Uroczystość w rumskim liceum

Parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego, dyrektorzy szkół, duchowni i przedstawiciele innych środowisk gościli na powiatowej inauguracji roku szkolnego, która odbyła się 1 września w Rumi. Uroczystość z udziałem młodzieży i nauczycieli tej szkoły, miała miejsce w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich.

Zanim starosta Gabriela Lisius ogłosiła rok szkolny za otwarty, podkreśliła, że czas nauki, to również czas poszukiwań, ciekawych doświadczeń, a w przypadku licealistów czas wyboru dziedziny nauki, z którą zwiążą swoją przyszłość oraz planowania kariery zawodowej.
– To państwo jesteście przewodnikami młodzieży. Dzięki wam nauka może być inspirująca i ciekawa – zwróciła się starosta do nauczycieli, wyrażając nadzieję, że w powiecie wejherowskim będą radośni i mądrzy uczniowie, którzy lubią swoje szkoły.
Podczas uroczystości członek Zarządu Powiatu Wojciech Rybakowski wręczył awanse zawodowe nauczycielom mianowanym, którzy złożyli ślubowanie.
Ważny i wzruszający był moment przekazania obowiązków dyrektora szkoły Lucynie Penkowskiej przez odchodzącego na emeryturę dotychczasowego dyrektora Janusza Wolańskiego (oboje na zdjęciu w środku). J. Wolański, który był dyrektorem I LO w Rumi przez 15 lat, został pożegnany kwiatami oraz długimi brawami na stojąco. Nic dziwnego, skoro szkoła pod jego kierownictwem zmieniła się w nowoczesną placówkę, a nauczyciele i uczniowie odnoszą sukcesy.
O ogromnym znaczeniu edukacji i wychowania młodych pokoleń, o zawodzie nauczyciela mówili m.in. senator Edmund Wittbrodt oraz posłowie Krystyna Kłosin i Janusz Śniadek.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.