Tradycja i zabawa

Tłumy mieszkańców gminy Luzino i całego powiatu wejherowskiego uczestniczyły w Powiatowo-Gminnych Dożynkach, których gospodarzem w tym roku było Luzino. Święto Plonów obchodzono tam zgodnie z tradycją oraz z wieloma atrakcjami, od kulinarnych po muzyczne. Na dożynkach bawiły się całe rodziny.

Gospodarze powiatowo-gminnych dożynek, starosta Gabriela Lisius i wójt Jarosław Wejer (po prawej) oraz starostowie: Kamila i Bogdan Pranga z Kochanowa (w środku). Pierwszy z lewej przewodniczący rady Gminy Luzino - Bartłomiej Formela.
Gospodarze powiatowo-gminnych dożynek, starosta Gabriela Lisius i wójt Jarosław Wejer (po prawej) oraz starostowie: Kamila i Bogdan Pranga z Kochanowa (w środku). Pierwszy z lewej przewodniczący rady Gminy Luzino – Bartłomiej Formela.

 

Do Luzina zjechali parlamentarzyści i samorządowcy, przybyli kapłani, rolnicy, strażacy i przedstawiciele innych środowisk. Najpierw oprawiona została dziękczynna msza św. w kościele św. Wawrzyńca a potem przez wieś przejechał kolorowy korowód maszyn rolniczych, bryczek, motocykli, jeźdźców na koniach.
Na placu obok gimnazjum odbyły się ceremonia oraz zabawa, zakończona pokazem fajerwerków.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.