Narodowe czytanie

Przed nami IV edycja Narodowego Czytania pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zapraszają do wysłuchania interpretacji wybranych fragmentów „Lalki” Bolesława Prusa.  Narodowe czytanie w Wejherowie odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 września o godz. 12.00.

Do 30 września można podziwiać widok z tarasu widokowego na dachu Filharmonii Kaszubskiej. W czerwcu, lipcu i sierpniu taras dostępny był codziennie, ale we wrześniu można z niego korzystać bezpłatnie tylko w soboty i w niedziele w godzinach 13.00-18.00. Warto o tym pamiętać podczas weekendowych spacerów.                    Fot. A. Kuczmarska
Do 30 września można podziwiać widok z tarasu widokowego na dachu Filharmonii Kaszubskiej. W czerwcu, lipcu i sierpniu taras dostępny był codziennie, ale we wrześniu można z niego korzystać bezpłatnie tylko w soboty i w niedziele w godzinach 13.00-18.00. Warto o tym pamiętać podczas weekendowych spacerów. Fot. A. Kuczmarska

Tegoroczne wydarzenie, podobnie jak przed rokiem,  odbędzie się w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków, który stanowi doskonałe tło dla prezentacji tej ponadczasowej powieści.
Będzie można wysłuchać fragmentów „Lalki” w interpretacji przedstawicieli władz samorządowych: Gabrieli Lisius i Jacka Thiela. Atrakcją będzie odczytanie partii powieści w języku kaszubskim, w tłumaczeniu Romana Drzeżdżona.
Ducha powieści oddadzą aktorzy „Teatru pod Napięciem” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, pod kierownictwem Kingi Krajkowskiej oraz Grupy Teatralnej Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA pod kierunkiem Eweliny Magdziarczyk-Plebanek.
Podobna akcja odbędzie się tego dnia w I LO im. Króla J. Sobieskiego w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.