Bursztyn i bieganie

Turyści i pielgrzymi, licznie odwiedzający Kalwarię Wejherowską, chętnie korzystają z chwili relaksu na trasie wędrówki po kalwaryjskich dróżkach. Odpoczynek, filiżankę kawy, słodycze, informacje i wydawnictwa turystyczne oraz możliwość kupienia pamiątki z Kaszub oferuje im placówka o nazwie „Kaszubskie Złoto”. Również mieszkańcy miasta i okolic mogą tam ciekawie spędzić czas, m.in. z dziećmi.

Nazwa „Kaszubskie Złoto” nie jest przypadkowa. W placówce u podnóża kalwaryjskich wzgórz, organizowane są zabawy dla dzieci w wielu przedszkolnym i szkolnym, polegające na poszukiwaniu „kaszubskiego złota”, czyli bursztynu. W specjalnych pojemnikach na zapleczu budynku dzieci szukają bursztynu w piasku, za pomocą sitek. To ciekawa zabawa, a znalezione kawałeczki bursztynu uczestnicy zabierają na pamiątkę do domu.
Dorośli mogą natomiast kupić w sklepiku z pamiątkami bursztynowe ozdoby i inne przedmioty, a także tabakę, wyroby z haftem kaszubskim oraz ciekawe wydawnictwa na temat regionu i Wejherowa.
Podobnie jak w punkcie informacji turystycznej w ratuszu, również w placówce „Kaszubskie Złoto” można bezpłatnie uzyskać mapki Kalwarii Wejherowskiej i Wejherowa. Turyści korzystają z nich bardzo chętnie.
– Jeśli ktoś jest zainteresowany zwiedzaniem Kalwarii lub całego miasta z przewodnikiem, z zapewniamy taką usługę – mówi właścicielka firmy „Kaszubskie Złoto”, Bożena Witczak. – Współpracujemy z wejherowskimi przewodnikami, oprowadzającymi po zabytkowej części miasta.
Jak mówi Bożena Witczak, punkt działający w czasie wakacji, będzie otwarty również we wrześniu. Zwłaszcza z myślą o mieszkańcach, zaglądających tu w ramach spaceru albo przychodzących z dziećmi na poszukiwanie bursztynu. Okazuje się, że to nie jedyna zabawa, połączona z rekreacją na świeżym powietrzu, jaką oferuje placówka na Kalwarii.
– Mamy jeszcze jedną propozycję, związaną z nowo otwartym szlakiem kaszubskich nut – mówi Bożena Witczak. – Organizujemy biegi na orientację tą właśnie trasą. Mamy nadzieję, że z tej formy rekreacji i rywalizacji skorzysta młodzież, ale także całe rodziny. Biegi na orientację są świetną zabawą. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr telefonu: 506 089 714 – dodaje pani Bożena.             AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.