Miejsce odkrywania talentów

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Wejherowie działa od 2010 roku, a od 2013 funkcjonuje również filia tej placówki w Rumi. Powodem do dumy jest z pewnością wyróżnienie tytułem „Szkoła Roku 2011-2012” oraz certyfikat  „Miejsce odkrywania talentów”.
Kadrę szkoły tworzą wykwalifikowani muzycy, którzy nie tylko mają wykształcenie muzyczne, ale stale się dokształcają na kursach, m.in. w ramach systemu Szkół Muzycznych Yamaha. Założycielką, dyrektorem oraz nauczycielem programów klawiszowych i wczesnodziecięcych jest mgr Karolina Szczepańska – absolwentka teorii muzyki na Uniwersytecie Muzyczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz podyplomowych studiów menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
–  W naszych szkołach uczymy każdego, niezależnie od wieku. Naukę można rozpocząć już od czwartego miesiąca życia, ale mile widziani są również dorośli i seniorzy – mówi Karolina Szczepańska. – Nasza najstarsza uczennica jest emerytką, a trafiła do nas przez swojego wnuczka.
Szkoła bierze aktywny udział w życiu miasta, a jej uczniowie nierzadko występują przy okazji różnych wydarzeń, takich jak WOŚP, czy Dzień Dziecka. Dwa razy w roku można usłyszeć uczniów szkoły podczas koncertów, organizowanych w ostatnich dwóch latach przy współudziale Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Programy jakie oferują obie placówki (Wejherowo i Rumia) obejmują kształcenie muzyczne niemowląt i przedszkolaków, wychowanie muzyczne dla dzieci 4-6 letnich, a dla starszych dzieci, młodzieży oraz dorosłych – naukę gry na keyboardzie, gitarze klasycznej, akustycznej oraz elektrycznej, flecie poprzecznym i fletach prostych, saksofonie oraz naukę śpiewu.
Szkoła nie prowadzi egzaminów wstępnych, wychodząc z założenia, że muzykować może każdy. Nauka dostosowana jest do wieku i możliwości uczestników kursów, a ceny zaczynają się już od 110 zł/msc.
Misją Szkoły Muzycznej YAMAHA  jest inspirowanie muzyką do pielęgnacji talentu i rozwoju osobowości.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.