Budowa ulicy na Śmiechowie

W Wejherowie powstaje nowa utwardzona droga. Tym razem jest to odcinek ulicy Chmielewskiego w dzielnicy Śmiechowo-Północ. Połączy on ulice Stefczyka i Necla.
Zmodernizowany 170-metrowy odcinek uli. Chmielewskiego ułatwi dojazd z ul. Gdańskiej do ulic: Szczukowskiej, Necla, Staffa i Gryfa Pomorskiego.

Zakres prowadzonych na ul. Chmielewskiego robót obejmuje budowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej oraz wykonanie chodników i nawierzchni drogowej od skrzyżowania z ul. Necla do skrzyżowania z ul. Stefczyka, wraz ze skrzyżowaniem w ul. Stefczyka.
Nawierzchnia będzie wykonana z betonowej kostki drogowej, a skrzyżowanie z ul. Stefczyka z asfaltu. W tej chwili prowadzone są prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowe.
Koszt inwestycji wyniesie 1 087 954 zł. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. oraz Bituminium Sp. z o.o.  Roboty drogowe powinny zakończyć się z końcem października br.

Nie tylko Chmielewskiego

Wśród innych prowadzonych w Wejherowie inwestycji można wymienić budowę Węzła Działki, budowę ulicy Lelewela (do ul. Nadrzecznej) oraz dużego parkingu obok cmentarza na ul. Roszczynialskiego.
Dobiega końca modernizacja pasażu dla pieszych w rejonie ul. Bukowej, wraz z infrastrukturą.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.