W Straży Miejskiej na migi

W wejherowskiej Straży Miejskiej niesłyszący interesant bez problemu dogada się z funkcjonariuszami. Nie musi pisać esemesów czy składać pism. W każdej chwili jego problemów wysłucha znająca język migowy funkcjonariusza, straż. Anna Blok.
Pani Ania ukończyła kursy systemowego języka migowego w stopniu I i II. Kurs ten dał funkcjonariuszce umiejętność sprawnego komunikowania się w języku migowym. W Wejherowie w codziennej pracy strażnicy mają do czynienia z ludźmi niedosłyszącymi, głuchymi i głuchoniemymi, tym bardziej że na terenie miasta od 1921 roku istnieje Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących, do którego uczęszcza młodzież niepełnosprawna w wadami słuchu i mowy z całej Polski.
Zdarzyło się, że Anna Blok w języku migowym musiała pogodzić głuchonieme zwaśnione strony. Innym razem interweniowała w sprawie popełnionego wykroczenia.
Pani Anna jest jedyną umundurowaną funkcjonariuszką w wejherowskiej Straży Miejskiej, gdzie pracuje od trzech lat. Jest absolwentką studiów magisterskich Wydziału Pedagogiki Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
ZH.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.