Z mapą Szlakiem Kaszubskich Nut

Szlak Nut Kaszubskich to kolejna atrakcja turystyczna Wejherowa, odwiedzanego przez wielu turystów. To również propozycja ciekawych spacerów dla mieszkańców i podkreślenie kaszubskich korzeni miasta. Wkrótce zostanie zaprezentowany ostatni, czternasty już element szlaku, budowanego od kilku lat. Rzeźba Kaszuby, siedzącego na ławce w parku zwieńczy trasę po wejherowskich zabytkach i ciekawych obiektach.

Można skorzystać z mapy i innych wydawnictw, przygotowanych przez Urząd Miasta.
Można skorzystać z mapy i innych wydawnictw, przygotowanych przez Urząd Miasta.

Urząd Miasta, który przygotował mapę i inne materiały dla zainteresowanych taką wędrówką, zaprasza mieszkańców Wejherowa na spacer – samodzielnie lub z przewodnikiem.
Na ławce w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego za kilka dni zasiądzie mężczyzna w kaszubskim stroju, a obok niego umieszczono kamień w wyrytym Alfabetem Kaszubski (inaczej Kaszubskie Nuty) – znanym symbolem kultury regionalnej.

Piosenka popłynie z pomnika
Po naciśnięciu przycisku spacerowicze mogą posłuchać znanej melodii i słów wyliczanki. Ten obiekt to ostatni, czternasty punkt na Szlaku Nut Kaszubskich.
Same nuty-pomniki od dawna wrosły w krajobraz najstarszej części miasta. Aby rozłożyć koszty, które dzięki temu nie obciążyły zbytnio budżetu miasta, inwestycję tę prowadzono przez kilka lat.

Pokazać atrakcje
– Kolejne elementy ciekawego szlaku, stanęły w miejscach najbardziej atrakcyjnych dla turystów i mieszkańców, zgodnie z naszym zamysłem – mówi prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. – Od początku realizacji tego projektu mieliśmy pomysł na trasę po Wejherowie, ukazującą zabytki, piękne miejsca i nowoczesne obiekty, którymi możemy się pochwalić. W mieście, w którym nie sposób rozwijać przemysłu i budować dużych zakładów pracy, stawiamy na turystykę i chcemy stale zwiększać atrakcyjność pięknie położonej duchowej stolicy Kaszub.

Dla turystów i mieszkańców
– Cieszymy się, że nasi wakacyjni goście coraz bardziej doceniają uroki miasta i coraz częściej do nas przyjeżdżają – dodaje prezydent Wejherowa. – Mieszkańcy również mogą ciekawie spędzić czas i lepiej poznać swoje miasto, jeśli wybiorą się na spacer Szlakiem Kaszubskich Nut.

Wygodna mapka
Postumenty z kaszubskimi nutami stoją m.in. na rynku i nad Cedronem, obok klasztoru ojców Franciszkanów i na Kalwarii. Nuty można spotkać na ul. Wałowej, w Parku Kaszubskim na ul. Sobieskiego, przy starym cmentarzu i obok Filharmonii Kaszubskiej.
Jak przejść szlak turystyczny, żeby zobaczyć wszystkie 14 elementów popularnej wyliczanki?
Najlepiej skorzystać z mapy i innych wydawnictw, przygotowanych z tej okazji przez promocję Urząd Miasta. Mapka, wydana w niewielkim formacie jest bardzo wygodna, ale przede wszystkim stanowi cenną wskazówkę.
Można też skorzystać z informacji przewodnika i wybrać się z nim na spacer w najbliższą sobotę albo we wtorek. Szczegóły u doły strony. W ratuszu dostępne są także pocztówki i inne wydawnictwa promujące atrakcje Wejherowa.

AK.

Spacer z przewodnikiem
Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zaprasza mieszkańców i wakacyjnych gości na  spacery Szlakiem Nut Kaszubskich z przewodnikiem.
Można wybrać jeden z dwóch terminów.
Przewodniczki PTTK będą czekać na Państwa przy  pomniku Jakuba Wejhera na placu jego imienia, czyli na rynku:
w sobotę, 22 sierpnia
o godz. 10.00
oraz
we wtorek, 25 sierpnia
o godz. 10.00

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.