Rodzinne rajdy

Już po raz trzeci członkowie Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kniewie zorganizowali cykl rodzinnych rajdów rowerowych dla mieszkańców Kniewa i nie tylko. Wspólne wyprawy to znakomita okazja do aktywności i integracji zarazem.

 

W niedzielę 9 sierpnia odbył się ostatni tegoroczny rajd, który był okazją do podsumowań i wręczenia nagród. Wycieczki co roku przyciągają osoby chcące aktywnie spędzać czas w okresie wakacji, a przy okazji poznać powiat wejherowski i ościenne powiaty.
Rajdy organizowane są od trzech lat, z myślą przede wszystkim o najmłodszych mieszkańcach miejscowości. Rowerzyści jeżdżą do najciekawszych miejsc regionu. Trasa ustalana jest adekwatnie do panujących warunków pogodowych i do możliwości uczestników
– Zależy nam na zachęceniu do aktywnego wypoczynku, zabiciu nudy i wskazaniu alternatywnej formy rekreacji – wyjaśnia Piotr Syrocki z OSP Kniewo.
Jak dodaje Tomasz Milewski z Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów, głównym założeniem jest nauczenie dzieci i młodzieży bezpiecznego przemieszczania się na dwóch kółkach, poprzez wyrobienie u uczestników odpowiednich nawyków.
Rowerowe wyprawy mają też aspekt edukacyjny. W  tym roku cykliści poznali m.in. historię Lasów Piaśnickich, a także szlak ruralistyczny wsi Góra. Łącznie w tegorocznych rajdach udział wzięło ponad 40 osób.
Alicja Kuhn

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.