ZUK nadal będzie wywoził odpady

Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Spółka z o.o. wygrał przetarg na zagospodarowanie i odbiór odpadów w Wejherowie. Dzięki temu nadal będzie wywoził śmieci od mieszkańców na terenie miasta Wejherowa. Prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz Prezes Zarządu Spółki Roman Czerwiński podpisali w ratuszu umowę na wykonywanie usług przez ZUK przez kolejne trzy lata, począwszy od 2016 roku.

Od lewej: prezes ZUK Roman Czerwiński i prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt chwilę po podpisaniu umowy na wykonanie usług, związanych z zagospodarowaniem i odbiorem odpadów na terenie Wejherowa w latach 2016, 2017 i 2018.
Od lewej: prezes ZUK Roman Czerwiński i prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt chwilę po podpisaniu umowy na wykonanie usług, związanych z zagospodarowaniem i odbiorem odpadów na terenie Wejherowa w latach 2016, 2017 i 2018.

Jak wyjaśnił podczas konferencji w ratuszu prezydent Krzysztof Hildebrandt, w przetargu wzięły udział dwa podmioty – Konsorcjum kilku firm (m.in. Remondisu i Agory) oraz ZUK, który przedstawił tańszą o ponad 250 tys. zł ofertę. Umowa na okres trzech lat opiewa na kwotę 17 mln 352 tys. zł.
– ZUK tak skalkulował swoje koszty, aby być konkurencyjnym na rynku i dzięki temu wygrał przetarg. To zasługa prezesa Romana Czerwińskiego i załogi – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Skorzystają na tym mieszkańcy. Gdyby nie walka rynkowa oraz konieczność przedstawienia jak najkorzystniejszej oferty, ceny za odbiór odpadów byłyby zapewne wyższe.
Prezydent pogratulował prezesowi Czerwińskiemu, podkreślając, że korzystny dla ZUK wynik przetargu jest bardzo ważny dla pracowników spółki.
– Ta umowa daje nam pewność i stabilność na kolejne kilka lat, jest gwarantem pracy dla zatrudnionych w spółce 120 osób, daje perspektywę na następne lata. – powiedział prezes ZUK Roman Czerwiński, dodając, że ilość odpadów segregowanych ciągle rośnie, a to zwiększa szanse na obniżenie opłat w Eko Dolinie i na tańsze usługi.
– W porównaniu z innymi pomorskimi gminami, mamy najwyższą częstotliwość odbierania odpadów segregowanych – podkreślił prezes.
Zmiany będą
konieczne
ZUK zyskał czas, aby przygotować się do dalszych zmian, gdyż ten proces nastąpi. Konieczne są nowe inwestycje, wejście spółki w nowe obszary działania, a miasto nie ma na to środków i ograniczone możliwości formalne. Dzięki temu, że teraz ZUK wygrał, będzie można się lepiej do zmian przygotować i szukać partnerów.
– Cały czas musimy myśleć o przyszłości ZUK-u i szukać nowych rozwiązań. Rzeczywistość gospodarcza wokół nas się zmienia. – podsumowuje prezydent K. Hildebrandt.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.