Śmiertelny wypadek

28 września przed godz. 11.00 doszło do wypadku drogowego na trasie Karczemka- Łętowo w gminie Choczewo. Jedna osoba zginęła na miejscu. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 70-letni kierujący volkswagenem passatem jadąc w kierunku wsi Łętowo, z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie zjechał na lewe pobocze, gdzie również uderzył w drzewo. Kierowca, mimo podjętej reanimacji zmarł, natomiast 69-letnia pasażerka z obrażeniami została przetransportowana do wejherowskiego szpitala.
Z kolei 26 września przed godziną 17.00 w Redzie na ul. Wejherowskiej (droga krajowa nr 6). 32-letni rowerzysta z nieustalonej na razie przyczyny, jadąc za autobusem miejskim najechał na jego tył. Rowerzysta z obrażeniami głowy został przetransportowany do wejherowskiego szpitala.
Policjanci poddali kierowcę autobusu oraz rowerzystę badaniom alko – testem, które wykazało, że obaj byli trzeźwi.
Policjanci przypominają, że wraz z nadejściem jesieni, szybciej zapada zmrok. Dlatego prawidłowo oświetlonym i widocznym na drodze. W przypadku rowerzystów widoczność po zmierzchu poprawią elementy odblaskowe i dlatego warto je mieć na ubraniu.
Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.