Konkurs wiedzy o Wejherowie

Wszyscy zainteresowani mieszkańcy Wejherowa w wieku powyżej 16 lat mogą wziąć udział w organizowanym po raz pierwszy Konkursie Wiedzy o Historii Wejherowa im. Reginy Osowickiej. Patronat nad konkursem objęli prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Konkurs odbędzie się 23 października, o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy,  przy ul. Nanickiej 22 w Wejherowie.
Udział w nim może wziąć każdy, kto ukończył 16 lat.
Konkurs składać się będzie z dwóch etapów: w pierwszym etapie wszyscy zakwalifikowani uczestnicy rozwiązywać będą zestaw składający się 30 pytań testowych.
W drugim etapie sześcioro uczestników z najlepszym wynikiem półfinałowym weźmie udział w finale konkursu (formuła teleturnieju „Jeden z Dziesięciu”).
Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród mieszkańców oraz wszystkich sympatyków historii Wejherowa – od czasów nowożytnych do czasów współczesnych.
Poprzez przygotowania do konkursu zgłębiamy swoją wiedze dotyczącą historii naszego miasta, jak również postaci śp. Reginy Osowickiej – jej życia, publikacji i twórczości naukowej.
Konkurs odbędzie się po patronatem „Pulsu Wejherowa”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.