Niemowlaki i przedszkolaki w cudownej krainie dźwięków

Fakt, że szkoła muzyczna oferuje zajęcia dla niemowlaków, budzi na ogół zdziwienie. Jednak rodzice, którzy pozwolili swym malutkim dzieciom na spotkania z dźwiękami i instrumentami, wiedzą, że to nie żart. Kilkumiesięczne dzieci chłoną muzykę jak gąbka, a dzięki niej szybciej uczą się mówić i lepiej się rozwijają.

Takie umiejętności jak słuchanie i mówienie kształtują się szczególnie w okresie od urodzenia do szóstego roku życia. Dlatego właśnie w tym czasie należy umożliwić dziecku zdobycie podstawowych doświadczeń muzycznych.
Szkoły Muzyczne Yamaha specjalizują się we wczesnodziecięcej edukacji muzycznej, rozpoczynanej od czwartego miesiąca życia.
– Dziecko jest jak niezapisana kartka, reaguje na wszystko, co widzi i słyszy, uczy się mówić, a zdobywane różnorodne umiejętności są ze sobą połączone, zwłaszcza muzyka i język – mówi Karolina Czarnecka, prowadząca Szkołę Muzyczną YAMAHA w Wejherowie. – Muzyka pomaga nauczyć się mówić, również w języku obcym. Wczesnodziecięca edukacja muzyczna jest ważnym czynnikiem wspierającym naukę mówienia i ogólny rozwój intelektualny dzieci. Jest kluczem do dalszego kształcenia i późniejszego zawodu.

Jak mówi pani Karolina, maluchy wspaniale reagują na dźwięki, bo każdy człowiek jest muzykalny. To wrodzony potencjał, którego szkoda zmarnować, a tak się nie raz dzieje.
Ważne jest, żeby oswajać z muzyką przedszkolaki do 6 roku życia. Właśnie w tym czasie można wykształcić u dziecka słuch muzyczny. Potem trudno osiągnąć dobre rezultaty.
Edukacja muzyczna zwiększa umiejętność wyrażania emocji, zmniejsza skłonność do przemocy i agresji, rozwija kreatywność i umiejętność współpracy w grupie, a także aktywizuje wszystkie zmysły.
– Co ważne, muzykowanie sprawia dzieciom radość. warto o tym pamiętać – dodaje Karolina Czarnecka.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.