Najwięcej pracy w „Elektryku”

Wymiana okien, malowanie sal, układanie parkietu czy modernizacja instalacji elektrycznej. Takie prace remontowe ruszyły, albo za chwilę się rozpoczną w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach szkolno-wychowawczych.

W „Elektryku” trwa wymiana okien, ale to jeden z kilku elementów wartego ponad 2,5 mln zł remontu.
W „Elektryku” trwa wymiana okien, ale to jeden z kilku elementów wartego ponad 2,5 mln zł remontu.

 

Łącznie na ten cel Powiat Wejherowski przeznaczył prawie 4,5 mln zł.
Największy zakres prac przewidziano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie (tzw. Elektryk).  Koszt prac budowlanych sięgnie tutaj ponad 2,5 mln zł, z czego ponad 2 mln zł  kosztować będzie stolarka okienna i instalacja CO. Pieniądze na termomodernizację placówka otrzymała w ramach dofinansowania ze środków norweskich.

Do tej pory wymieniono prawie 60 procent stolarki okiennej, trwają prace przy modernizacji instalacji CO i ściągany jest stary parkiet. Ponadto szkoła zyska nową szatnię wraz z wyposażeniem i parking od strony ulicy. W szkole zostanie także przeprowadzona termomodernizacja ścian piwnic i studzienek retencyjnych.
– W tej chwili w szkole prowadzimy szeroki front robót – tłumaczy Krystyna Grubba, dyrektor ZSP nr 2 w Wejherowie. – Wiele prac jest wykonywanych jednocześnie na różnych płaszczyznach. To bardzo kosztowny remont, ponieważ budynek pochodzi z 1904 r. Wszelkie prace muszą być więc uzgadniane z konserwatorem zabytków. Dzięki nowej instalacji CO będziemy mogli ustawiać w każdym z pomieszczeń odpowiedni poziom temperatury w zależności od potrzeb, co do tej pory nie było możliwe.
Pozostałe wejherowskie szkoły również wykorzystują czas wakacji na remonty. W Powiatowym Zespole Szkół Policealnych wymieniona zostanie instalacja elektryczna i instalacja CO. W Zespole Szkół Ponadimnazjalnych nr 1 zostaną utwardzone ciągi piesze i miejsca postojowe. Placówka zyska również automatyczne nawodnienie powierzchni terenu.
W  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 zostaną przeprowadzone prace naprawcze po awarii kanalizacji oraz remontowe 6 sal lekcyjnych, toalet i pracowni gastronomicznej. Natomiast podopieczni Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego będą mogli korzystać z nowych warsztatów szkolnych.
Dziewięć odświeżonych sal, wyremontowane toalety oraz zmodernizowana instalacja wodociągowa i przeciwpożarowa od nowego roku szkolnego będzie czekać na uczniów uczących się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi.
W pozostałych placówkach prowadzone są bieżące prace remontowe. Pod koniec roku szkolnego Starostwo oddało do użytku nowoczesną pracownię diagnostyki, obsługi i naprawy samochodów dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie.
Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie zyska nową siedzibę modelarni Okrętowej „Bliza” oraz sekcji Radiojachtingu „Bliza” Balexmetal. Otwarcie placowki przy ul. Ofiar Piaśnicy 22 zaplanowano na początek października br.
Remontowa gorączka w powiatowych szkołach trwa. Nauczyciele i uczniowie po wakacjach wrócą do odnowionych klas.

Prace w dziewięciu szkołach
Wojciech Rybakowski, etatowy członek Zarządu Powiatu

– Wraz  z ostatnim dzwonkiem w szkołach ruszyły remonty. Prace, takie jak malowanie, wymiana okien czy instalacji elektrycznej,  zaplanowano w dziewięciu placówkach powiatowych. Większość prac ma się zakończyć jeszcze przed 1 września.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.