Medal dla dyrektora

Zasłużony dyrektor, świetny menadżer, angażujący się nie tylko w życie szkoły, ale i miasta – tak mówiono na sesji Rady Miasta o Mirosławie Sildatke, byłym dyrektorze Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, który po 20 latach pracy na stanowisku dyrektora odszedł na emeryturę.

Podczas obrad prezydent, jego zastępcy oraz radni pożegnali odchodzącego dyrektora i dziękowali mu za pracę w mieście.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt wręczył Mirosławowi Sildatke „Medal Miasta Wejherowa”, podkreślając, że z pewnością na niego zasłużył.
– Dziękuję za tak zaszczytne pożegnanie – powiedział były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8, a następnie Zespołu Szkół nr 3, największej placówki oświatowej w mieście. – Wejherowo to jedyne miasto, w którym pracowałem zawodowo i mimo, że obecnie mieszkam w Gdyni, Wejherowo jest mi szczególnie bliskie. Starałem się włączać w różne historie, takie jak Bieg Belfrów, festiwal chórów, turnieje sportowe i jestem przekonany, że warto działać.
Jak mówił M. Sildatke, jako dyrektor podpisał około 6000 świadectw końcowych. Ponieważ znał na ogół rodziców uczniów, rodzeństwo lub dziadków, żartował, że zna zapewne jedną trzecią mieszkańców miasta.
– Miałem szczęście, współpracowałem z wieloma wspaniałymi ludźmi – mówił Mirosław Sildatke. – Udało mi się przekonać pana prezydenta do wielu moich pomysłów. Dzięki temu mamy dziś m.in. pływalnię i sztuczne lodowisko. Wejherowo jest kwitnącym miastem, a nowy dom kultury będzie kolejnym sukcesem. Miasto będzie zarówno duchową, jak i kulturalną stolicą północnych Kaszub.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.