WCK zaprasza

6 sierpnia o godz. 19.00 Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na niezwykły spektakl w znakomitej obsadzie.
„Burza” w reżyserii i według scenariusza Igora Gorzkowskiego podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej „Burzy”. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka-ojciec oraz wypróbowywania granicy między iluzją i rzeczywistością.
W roli głównej wystąpi jeden z najlepszych polskich aktorów – Henryk Talar. W pozostałych rolach: Wiktoria Gorodeckaja (Teatr Narodowy) / Maria Pawłowska, Bartłomiej Bobrowski (Teatr Narodowy), Wiktor Korzeniewski, Mateusz Rusin (Teatr Narodowy) / Marcin Korcz (Teatr im. S. Jaracza w Łodzi).  Bilety 25 zł .

Wśród najbliższych koncertów na uwagę zasługuje wydarzenie, które odbędzie się 30 lipca o godz. 19.00. W Filharmonii Kaszubskiej wystąpi wówczas Stanisław Soyka – znany śpiewak, instrumentalista, kompozytor, jeden z największych artystów polskiej sceny muzycznej. Artysta wystąpi z zespołem o nazwie SOYKA KOLEKTYW.
Bilety: 50 zł (pozostały nieliczne wolne miejsca)
13 sierpnia, również o 19.00 na scenie Filharmonii usłyszymy trio KROKE, początkowo kojarzone jedynie z muzyką klezmerską, ale w obecnej twórczości sięgające po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje.
Krakowski zespół, który pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie, tworzą muzycy: Jerzy Bawoł – akordeon, Tomasz Kukurba – altówka i Tomasz Lato – kontrabas.
Bilety: 40 zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.