Medale, nagrody i podziękowania za aktywność

Zakończenie turystycznego roku akademickiego i początek wakacji seniorzy  Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Polska YMCA świętowali w Orlu.

Liczna 37-osobowa grupa turystyczna zebrała się na terenie OSP w Orlu, by przy ognisku  porozmawiać o osiągnięciach minionego roku akademickiego oraz o planach turystycznych na jesień br. W spotkaniu  wziął udział radny gminy Wejherowo, zamieszkały w Orlu, Artur Czaja oraz Prezes OSP Orle Mirosław Sikora. Spotkanie prowadzili wolontariusze grupy turystycznej Edwin Nawrocki, Alicja Orszulak i Maria Dettlaff wraz z  prezesem Koła Przewodników i Pilotów  PTTK  w Wejherowie Teresą Kowalską oraz przewodnikiem PTTK Renatą Makiła.
Pamiątkowe medale za 10-letnią działalność turystyczną i szczególne zasługi krajoznawczo-turystyczne w WUTW otrzymało 6 osób, w tym lider grupy, wolontariusz z 10-letnim stażem Edwin Nawrocki  oraz najstarsza turystka – Daniela Michalska.
5 osób zostało wyróżnionych nagrodami książkowymi ufundowanymi przez prezydenta Miasta Wejherowa za zaliczenie wszystkich wycieczek krajoznawczo-turystycznych w bieżącym roku akademickim. Została też wręczona legitymacja z odznaką  Organizator Turystyki  PTTTK  Zeni Kołodziejskiej, która organizuje w  WUTW wycieczki krajowe i zagraniczne, umilając seniorom wolny czas.
Odczytano okolicznościowe wiersze, napisane na tę okoliczność przez Alicję Orszulak i Krystynę Kobus, a wolontariusze otrzymali piękne laurki, wykonane samodzielnie przez uzdolnione koleżanki Marię Winiarską i Annę Gross.
W miłej, koleżeńskiej atmosferze turyści seniorzy spędzili pierwszy dzień wakacji nad rzeką Redą w Orlu, planując wakacyjne wypady.

Alicja Orszulak

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.