Mistrzowie Pomorza

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie pod kierownictwem mł. bryg. Tomasza  Kołakowskiego zwyciężyła w IX Mistrzostwach Woj. Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym. Drużyna wystartowała składzie: asp. Piotr Kwiatkowski, mł. asp. Damian Wenta, mł. asp. Karol Wojciechowski, mł. ogn. Łukasz Kaczmarek, st. sekc. Wojciech Brzeski, sekc. Sebastian Staroszczyk, sekc. Robert Żółtowski, sekc. Marcin Grochowski, sekc. Adam Dettlaff, st.str. Patryk Proń.

Fot. Materiały KP PSP
Fot. Materiały KP PSP

Widowiskowe jak zwykle zawody rozegrano na obiektach sportowych w Kościerzynie i Malborku. Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, pożarniczy tor przeszkód, sztafeta 4×100 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.
Po wielu latach starań, ćwiczeń  i rywalizacji po raz pierwszy reprezentacja KP PSP w Wejherowie w generalnej klasyfikacji zajęła pierwsze miejsce i została mistrzami województwa pomorskiego w sporcie pożarniczym.
Drugie miejsce zajęła reprezentacja Komendy Miejskiej w Słupsku, a trzecie – reprezentacja KP PSP w Kościerzynie.
Po powrocie z mistrzostw,  komendant powiatowy PSP mł. bryg. Andrzej Papke i jego zastępcy –  st. bryg. Piotr Ściebura i bryg. Jacek Nowak, a także starosta wejherowski Gabriela Lisius i etatowy członek Zarządu Powiatu Jacek Thiel pogratulowali mistrzom w sporcie pożarniczym.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.