Uratował życie

Strażnik miejski w Wejherowie – insp. Sławomir Walczewski, narażając się na utratę zdrowia i życia, wyciągnął z płonącego budynku 55-letniego mężczyznę.
24 czerwca br.  przed godz. 6.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zawiadomienie, że na ulicy Zamkowej widać duże zadymienie. Okazało się, że pali się przeznaczony do rozbiórki budynek. Z zajętego już ogniem i dymem budynku słychać było wołanie o pomoc. Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej wpadli na pomysł, aby pod okno, z którego dochodził głos człowieka, podstawić policyjny radiowóz. Po jego dachu  do środka  budynku wszedł  insp. Sławomir Walczewski i wyprowadził przez okno z płonącego budynku  55-letniego mężczyznę. W akcji pomagał mu strażnik Piotr Semmerling.
W imieniu prezydenta Wejherowa odważnym strażnikom podziękował za bohaterski czyn zastępca prezydenta Piotr Bochiński. Szczególne uznanie należy się inspektorowi Walczewskiemu, który z narażeniem życia, nie bacząc na płomienie i dym, wskoczył do płonącego budynku i uratował życie człowieka.
– Nie czuję się bohaterem – podkreśla Sławomir Walczewski, strażnik i znany były piłkarz WKS Gryf Wejherowo.
Bohaterski strażnik został wyróżniony również nagrodą Starosty Wejherowskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.