Objazd krajową „szóstką”

Rozpoczęła się budowa „Węzła Działki” w Wejherowie. Z tego powodu od 1 lipca zamknięta została ulica Sucharskiego – na odcinku 100 metrów w obie strony od Domu Działkowca. Samochody muszą omijać ten odcinek do końca sierpnia br., ale piesi i rowerzyści mogą się poruszać całą ulicą Sucharskiego.

Linie MZK Wejherowo 3, 7, 33
Linie MZK Wejherowo 3, 7, 33

Ruch kołowy na czas budowy skierowany został objazdem przez drogę krajową nr 6 oraz ulicami Dworcową i Kwiatową.
Przypomnijmy, że budowana ulica ma przebiegać między ogródkami działkowymi a osiedlem Orlex przy ul. Sobieskiego, aż do połączenia z drogą krajową nr 6 na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy. Na tym odcinku wybudowane zostanie także rondo, które umożliwi w przyszłości połączenie ul. Łęgowskiego z ul. Zachodnią.
Władze miasta apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac budowlanych, a kierowców o zachowanie prędkości zgodnie ze znakami i dostosowanie się do tymczasowej zmiany organizacji ruchu. Jednocześnie przepraszają za możliwe utrudnienia podczas prowadzenia robót budowlanych.

Co to jest „Węzeł Działki”?
To nazwa układu drogowego, który obejmuje nową ulicę wraz z dwoma rondami na odcinku od ul. Sucharskiego-Sobieskiego do istniejącego skrzyżowania na drodze krajowej nr 6, na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy.
Budowane obecnie  „Węzeł Działki” i połączenie Lelewela-Nadrzeczna są elementami Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa, które wraz z innymi planowanymi odcinkami dróg będzie stanowiło ważny ciąg komunikacyjny, omijający centrum miasta.
Zachodnie Połączenie Drogowe Wejherowa to strategiczny ciąg komunikacyjny – od ul. Strzeleckiej przez las do skrzyżowania z ul. Sucharskiego-Sobieskiego, dalej przez Węzeł Działki do skrzyżowania na drodze krajowej nr 6, następnie przez nową ul. Karnowskiego do ul. Przemysłowej i dalej do ul. Ofiar Piaśnicy, a potem przez ul. Lelewela i Nadrzeczną do ul. Chopina. Zadanie będzie realizowane etapami przez kilka lat.

 

KOMUNIKAT MZK
Zamknięcie
ul. Sucharskiego

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że od 1 lipca 2015 roku w związku z budową „Węzła Działki” i zamknięciem przejazdu ul. Sucharskiego linie MZK nr 3 i 7 zostaną skierowane objazdem przez Drogę Krajową nr 6 oraz ulicami Kwiatowa i Dworcowa.
Na trasie objazdu będą obowiązywać wszystkie zlokalizowane tam przystanki MZK.

W okresie zamknięcia przejazdu ul. Sucharskiego na odcinku pomiędzy rondem Zibertowo i przystankami Bolszewo Zamostna zostanie uruchomiona linia zastępcza nr 33, umożliwiająca przesiadki w kierunku osiedla Sucharskiego i Zibertowa na przystankach Bolszewo Zamostna z/do linii 3 i 7.

Nieczynne będą przystanki: „Dom Działkowca” i „Ogródki Działkowe” w obydwu kierunkach.

MZK Wejherowo przeprasza pasażerów za utrudnienia w korzystaniu z usług wejherowskiej komunikacji miejskiej.
Informacje DYSPOZYTOR tel. 58 572 29 33
oraz na stronie www.mzkwejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.