Uroczyście w WUTW YMCA

W auli Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie odbyło się zakończenie roku akademickiego 2014/2015 Wejherowskiego Uniwersytetu III Wieku YMCA. To już dziewiąty rok działalności tej placówki, jesienią odbędzie się jubileusz 10-lecia WUTW.

Starosta wejherowski, Gabriela Lisius odebrała od słuchaczy WUTW dyplom i medal „Zawsze Wdzięczni”, wręczany co roku osobom wspierającym uniwersytet.
Starosta wejherowski, Gabriela Lisius odebrała od słuchaczy WUTW dyplom i medal „Zawsze Wdzięczni”, wręczany co roku osobom wspierającym uniwersytet.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Starostwa Powiatowego w osobie starosty Gabrieli Lisius i członka Zarządu Jacka Thiela. Obecni byli reprezentanci władz miasta – przewodniczący RM Bogdan Tokłowicz i zastępca prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński. Nie zbrakło przedstawicieli Biblioteki Miejskiej oraz gospodarzy, czyli KPSW.
Po powitaniu gości przez koordynatora WUTW Krystynę Laskowską zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego niedawno profesora Cyberskiego z KPSW, który był wielkim przyjacielem naszego uniwersytetu.
K. Laskowska podsumowała dorobek WUTW na który składają się nie tylko różnorodne zajęcia i wykłady, ale liczne wycieczki jedno- i kilkudniowe, piesze wyprawy turystyczne, wspólne oglądanie spektakli w Fiharmonii Kaszubskiej, a także wyjazdy do teatrów trójmiejskich. Grupa teatralna prowadzona przez pracowników Biblioteki Miejskiej przygotowała i wystawiła dwa przedstawienia wg tekstów T. Boya i J. Tuwima.
Podczas uroczystości kolejny raz wręczono medal „Zawsze Wdzięczni” dla osób szczególnie wspierających nasz uniwersytet. Tym razem otrzymała go starosta Gabriela Lisius, która była zaskoczona i wzruszona, szczególnie wygłoszoną przez Bognę Zubrzycką kolaudacją, pełną interesujących szczegółów z dzieciństwa i młodości pani starosty.
Koordynator WUTW przedstawiła zebranym wolontariuszy i Radę Uczelni, których obdarowano drobnymi upominkami. Goście w ciepłych słowach gratulowali osiągnięć, a także przyjaznej atmosfery panującej wśród słuchaczy i działaczy WUTW, dziękując za promocję naszego miasta.
Piękną oprawę artystyczną uroczystości zapewnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie, prezentując program złożony ze znanych przebojów muzyki filmowej. Brawami nagrodzono utalentowanych muzyków i ich nauczycieli, na czele z prowadzącą koncert prof. Beatą Pelczykowską.
Wanda Kantecka wolontariusz WUTW

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.