Wejherowski „Elektryk” liderem kształcenia

Droga przez park, przejście dla pieszych, czerwony, okazały budynek. Każdy wejherowianin wie – jesteśmy w „Elektryku”. Ta znana szkoła w październiku tego roku obchodzi swój jubileusz. Technikum Elektryczne liczy sobie zacne 50 lat. Historia placówki sięga jednak dalej, bowiem budowa obiektu rozpoczęła się w 1903 roku.

Wejherowski „Elektryk” (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2) to lider kształcenia zawodowego na terenie powiatu, a nawet województwa. Jego mury każdego roku opuszczają absolwenci technikum, szkoły zasadniczej i liceum ogólnokształcącego.
Oferta edukacyjna szkoły jest bardzo bogata, każdy młody człowiek ma możliwość odnalezienia w niej swojego miejsca, realizacji własnych planów.
Od nowego roku szkolnego, poza tradycyjnymi kierunkami kształcenia w technikum (technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik teleinformatyk), w oddziałach sportowych liceum, wdrożona zostanie innowacja pedagogiczna „Bezpieczeństwo publiczne”, przygotowująca do podjęcia dalszej nauki i pracy w różnego rodzaju służbach bądź organizacjach powiązanych z ogólnie pojętym bezpieczeństwem.
Kolejną nowością są roczne kursy zawodowe dla dorosłych, dające kwalifikacje: montaż i konserwacja urządzeń elektrycznych; montaż i konserwacja instalacji elektrycznych; montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych.
Do egzaminów zewnętrznych – maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przygotowuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, wśród której są doktorzy nauk technicznych, wykładowcy uczelni wyższych, czynni zawodowo egzaminatorzy obu egzaminów oraz nauczyciele z możliwością nauczania kilku przedmiotów.
Już na pierwszy rzut oka widać, że szkoła idzie z duchem czasu, stale rozwija się, odpowiadając na potrzeby współczesnego rynku. Posiada ona dobrze wyposażone pracownie elektryczne i elektroniczne. Na uwagę zasługuje też bogata infrastruktura.
Ciekawa historia, setki absolwentów, którzy odnaleźli się na polskim i europejskim rynku pracy, dyrekcja i kadra na wysokim poziomie – to wszystko wpływa na to, że wejherowski „Elektryk” jest szkołą prestiżową, cieszącą się uznaniem – warto w niej kontynuować naukę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.