Z Kanady na Kaszuby

Grupa z Kanady przyjechała w czerwcu na Kaszuby. Organizatorem i duszą wyprawy jest David Shulist, były burmistrz  Madawaska Valley.

W programie wyjątkowego objazdu po Kaszubach znalazły się  między innymi Kartuzy, Sianowo, Szymbark, Lipusz, Parchowo ale również Wejherowo.  Sporą część 18-osobowej grupy stanowią Kaszubi, potomkowie emigrantów z XIX wieku, którzy wyjeżdżali między innymi z Lipusza i Parchowa. Wśród nazwisk możemy odnaleźć takie jak: Maszk, Dombroskie, Narloch, Lorbiecki, Kulas i Szulest.
Goście z Kanady wzięli udział w Truskawkobraniu na stoku Złotej Góry koło Kartuz oraz w  VII Światowym Zjeździe Kaszubów, który odbył się 4 lipca w Redzie. Zostali serdecznie powitani oraz obdarowani materiałami promującymi Wejherowo, w tym publikacją „Renowacje i zabytki”,  w której mogą m.in. w języku angielskim przeczytać o najciekawszych miejscach miasta.
Przewodniczka po Wejherowie, Aleksandra Kurowska-Susdorf, powitała gości i przekazała im prezenty od Miasta Wejherowa. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz Kalwaria Wejherowska były kluczowymi punktami na mapie wędrówki po Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.