Wejherowo rozmawia

Prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt wraz ze współpracownikami spotkał się z mieszkańcami Wejherowa. Otwarte dla wszystkich spotkanie było okazją do wspólnej i bezpośredniej rozmowy, dotyczącej wszystkich spraw związanych z rozwojem i działalnością miasta.

Spotkanie prezydenta Wejherowa i jego współpracowników z mieszkańcami miasta odbyło się 10 czerwca br. w Filharmonii Kaszubskiej.
Spotkanie prezydenta Wejherowa i jego współpracowników z mieszkańcami miasta odbyło się 10 czerwca br. w Filharmonii Kaszubskiej.

 

Mieszkańcy, którzy przybyli do dużej sali Filharmonii Kaszubskiej, skupili się na pomysłach i propozycjach dotyczących rozwoju Wejherowa. Zgłaszali swoje rozwiązania związane z bezpieczeństwem, infrastrukturą drogową, zagospodarowaniem terenów. Kilka wystąpień dotyczyło propozycji w zakresie sportu. Pojawiło się pytanie dotyczące utworzenia przystanku kolejowego pomiędzy Wejherowem a Bolszewem, a także zwiększenia liczby stojaków na rowery w różnych częściach miasta.
Mieszkańcy w wypowiedziach podkreślali konieczność takich rozmów bezpośrednio z prezydentem. Spotkanie przebiegało w spokojnej, rzeczowej atmosferze.
Niestety,  z okazji do rozmowy podczas spotkania nie skorzystało zbyt wielu mieszkańców. Być może wejherowianie, informowani na bieżąco przez lokalne media oraz stronę  internetową i biuletyn Urzędu Miasta znają już plany i przedsięwzięcia włodarzy. A może po prostu w Wejherowie nie ma obecnie ognisk zapalnych i większych konfliktów, które zawsze ściągają ludzi na takie spotkania?
–  Jest to pierwsze z cyklu spotkań z mieszkańcami, dlatego mam nadzieję, że w następnych weźmie udział więcej wejherowian. Chciałbym, żeby istniała stała tego typu komunikacja z mieszkańcami Wejherowa. Serdecznie zapraszam do rozmowy – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Spotkania mają zachęcić mieszkańców, by nie tylko wyrażali swoje opinie, ale również współuczestniczyli w działaniach na rzecz Wejherowa. Najważniejsze, by mieszkańcy czuli z miastem więź i mieli wpływ na to, co realizujemy. Taka forma komunikacji władz miasta z mieszkańcami to także chęć wysłuchania problemów wejherowian i pomoc w ich rozwiązaniu. Myślę, że mieszkańcy się przyzwyczają do takich spotkań, zaakceptują ten rodzaj komunikacji i będą z niego licznie korzystali .
W odpowiedzi na wnioski i postulaty w czasie ostatnich wyborów samorządowych prezydent K. Hildebrandt zapowiedział m.in. częstsze ogólnodostępne spotkania i zaczął się z tego  wywiązywać.  Spotkania będą odbywać się cyklicznie, pod hasłem Wejherowo Rozmawia. Natomiast spotkania indywidualne prezydenta z mieszkańcami odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 15:00.
Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie: wejheroworozmawia.pl

W spotkaniu uczestniczyli także zastępcy prezydenta: Beata Rutkiewicz i Piotr Bochiński, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, członek zarządu powiatu wejherowskiego Jacek Thiel, komendant Powiatowy Policji w Wejherowie Krzysztof Lawer, skarbnik Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz i sekretarz Wejherowa Bogusław Suwara.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.