Zaproszenie do muzeum

Wejherowo na obrazach
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej wraz ze Stowarzyszeniem Artystów Plastyków „Pasja” w Wejherowie serdecznie zapraszają na wernisaż poplenerowy Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Architektura Wejherowa i okolic”.
Imprezę zaplanowano na 18 czerwca (dziś) na godz. 18.00 w siedzibie Muzeum, w budynku przy ul. Zamkowej 2. Wernisaż uświetni występ Roksany Szreder (fortepian) oraz Pauliny Strzegowskiej (saksofon). Plener plastyczny odbywa się w Białogórz,e a biorą w nim udział artyści z Finlandii, Szwecji, Ukrainy i Polski. Wstęp wolny.

Jubileusz artysty
W muzeum odbędzie się również uroczystość 40-lecia pracy artystycznej i 85. urodzin Tadeusza Podgórskiego, która odbędzie się 20 czerwca o godz.18.00. W programie zaplanowano koncert kaszubskich pieśni o morzu w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego im. J. Trepczyka w Wejherowie oraz otwarcie wystawy pt. „Hej, mòrze, mòrze” autorstwa Tadeusza Podgórskiego. Ulubionym tematem prac Jubilata jest marynistyka, gdyż zawodowo przez wiele lat związany był z morzem. Chętnie maluje pejzaże regionu Kaszub a także zabytkową architekturę Wejherowa i Kaszub.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.