Carvingowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Wejherowie

Arkadiusz Rosiak z Woli Adamowej okazał się najlepszym zawodnikiem Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się 13 czerwca w Wejherowie. Drugie miejsce zajął Krystian Dolecki z Płocka, a trzecie – Ida Popis z ZSP nr 2 w Rumi. Ceremonia wręczania nagród odbyła się w sobotni wieczór na dziedzińcu klubu OLIMP RESORT & SPA w Wejherowie, w którego wnętrzu od rana trwały zmagania 26 uczestników zawodów z całej Polski.

Carvingowy Mistrz Polski Juniorów 2015 - Arek Rosiak (w środku) z organizatorami zawodów: Pawłem Sztenderskim (z lewej) i Grzegorzem Gniechem. Obaj panowie prowadzą w Wejherowie Instytut Carvingu.
Carvingowy Mistrz Polski Juniorów 2015 – Arek Rosiak (w środku) z organizatorami zawodów: Pawłem Sztenderskim (z lewej) i Grzegorzem Gniechem. Obaj panowie prowadzą w Wejherowie Instytut Carvingu.

 

Wyczarowali oni z warzyw i owoców prawdziwe dzieła sztuki. Najpierw przez kilka godzin cierpliwie rzeźbili w burakach, arbuzach, kalarepach, rzodkiewkach, a wieczorem odbierali dyplomy, nagrody, puchary. Wręczali je organizatorzy oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu. Na ceremonię wręczenia nagród przybył prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz członek Zarządu Powiatu, Jacek Thiel.

Na muzycznej scenie odbywały się koncerty.
Na muzycznej scenie odbywały się koncerty.

 

Rywalizacja
Oprócz rywalizacji, której przyglądali się zainteresowani widzowie, odbyło się wiele  imprez towarzyszących, m.in. pokaz carvingu w wykonaniu doświadczonych przedstawicieli tej sztuki oraz wiele imprez towarzyszących.
Wspólne gotowanie
Odbyło się wspólne gotowanie z szefami kuchni ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, a były to pokazy rzemiosła kucharskiego na najwyższym poziomie. Mistrz Polski Baristów – Marcin Rusnarczyk prezentował sposoby i sekrety sztuki parzenia kawy, a mistrzowie sztuki barmańskiej – Krzysztof Mięsiak i Łukasz Kobylański z BarCocktail pokazali, jak w efektowny sposób zrobić mistrzowskie drinki.
Zorganizowano warsztaty edukacyjne dla najmłodszych – zabawy z owocami i warzywami – stowarzyszenia Carving Team Poland.

Muzyka i taniec
Dla uczestników plenerowej biesiady przed Olimpem zagrały zespoły: Breakout Classic White Room & Friends, zatańczyli młodzi tancerze z Klubu „Świat tańca” w Wejherowie – mistrzowie świata 2015. Były pokazy fitness i zumby, a także pokaz tańca z ogniem oraz fajerwerków.
Wszystkie te atrakcje przyciągnęły mieszkańców miasta i gości z Polski, którzy nie tylko oglądali rzeźby z owoców i warzyw, ale także dobrze się bawili.

Organizatorem Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów jest firma CARVING-ART Paweł Sztenderski, właściciel uznanych marek Carving-Art i Carving-Gniech oraz wejherowski klub OLIMP SPA Fitness Bowling Restaurant & Cafe.
Carvingowe Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się dzięki wsparciu wielu sponsorów, których loga zamieszczamy poniżej.
Wśród patronów medialnych znalazł się „Puls Wejherowa”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.