Razem dla przyszłości!

– Najważniejsza jest przyszłość, to dziś jest dla nas wyzwanie, ale historia to nauczycielka życia. Czego nas nauczyła? – mówił podczas uroczystej sesji prezydent Krzysztof Hildebrandt podsumowując minione 25 lat – Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez wspólnego, skoordynowanego działania na wszystkich płaszczyznach współpracy: od szczebla lokalnego, poprzez współpracę sąsiedzką, aż po struktury  wojewódzkie i ogólnopolskie.

Prezydent Hildebrandt zaapelował:  Dorobek ostatniego ćwierćwiecza stawia przed nami nowe wyzwania, wskazuje kierunki działań na najbliższe lata i mobilizuje do pracy na rzecz rozwoju naszego miasta. Dziękując za 25 lat, dziś kieruje do was wyraźne przesłanie: działajmy razem, wspólnie dla przyszłości!
Na sesji 28 maja br. doszło do historycznego podania sobie ręki i publicznego pogodzenia Jerzego Budnika z Krzysztofem Hildebrandtem. Ten konflikt trwał przez wiele lat i dzielił lokalnych samorządowców, polityków i wejherowian. Jednak dziś w Wejherowie widoczny jest zupełnie inny klimat do współpracy. Od ostatnich wyborów samorządowych następują zmiany. Czy to oznacza nowe otwarcie?

Bursztynowy Gryf
Podczas uroczystości prezydent Krzysztof Hildebrandt  otrzymał najwyższe powiatowe odznaczenie  za 25 lat pracy w samorządzie i wkład w rozwój Wejherowa. Nagrodę „Bursztynowego Gryfa” wręczyła prezydentowi Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.