Mistrzowie świata

Zespół EXPLOZJA i zespół EXPRESIK z Klubu Tanecznego „ŚWIAT TAŃCA” w Wejherowie zdobyły główne nagrody na Mistrzostwach Świata w Chorwacji. Pierwszy z zespołów wytańczył mistrzostwo w kategorii hip hop junior, a drugi w kategorii hip hop children. Trzecie miejsce zdobyła formacja FUSION w kategorii hip hop seniors oraz Nikola Suchocka w kategorii solo junior.

Mistrzostwa Świata w Tańcu odbyły się w drugiej połowie maja w chorwackim mieście Poreć, gdzie już wcześniej triumfowali tancerze z klubu „Świat Tańca”, prowadzonego przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów.
– W tym roku w rywalizacji sportowej brało udział około 8 tysięcy tancerzy z 26 państw, tworząc wspaniałe widowisko – mówi Jacek Bernaśkiewicz. – Jako jedyna polska ekipa (55 osób) godnie reprezentowaliśmy nasz kraj i z dumą rozsławialiśmy miasto Wejherowo już po raz piąty, co zostało zauważone przez organizatorów oraz międzynarodowe ekipy. Wysoki poziom umiejętności tanecznych oraz nasza otwartość i spontaniczna postawa podczas całego turnieju, wzbudziły wiele uznania i sympatii oraz zaowocowały licznymi zaproszeniami na międzynarodowe turnieje do wielu krajów.
Jak mówi pan Jacek, ogromne emocje towarzyszyły tancerzom podczas przejścia z polską flagą i biało czerwonych strojach podczas ceremonii otwarcia World Dance Masters 2015.
–  Oprócz osiągnięć sportowych, największym sukcesem dla nas trenerów, jest kształtowanie silnych charakterów dzieci i młodzieży poprzez sport, co owocuje właściwą postawą na wszystkich płaszczyznach życia – dodaje J. Bernaśkiewicz. – Wszystkim rodzicom i przyjaciołom dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na mistrzostwa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.