Między nami gimnazjami

Grupa gimnazjalistów z Chełmna oraz ich nauczyciele gościli w Gimnazjum nr 1 w Wejherowie, w ramach cyklu „Między nami gimnazjami”. Zarówno goście, jak i gospodarze poznali bliżej nasze miasto.

Dwa lata temu w ramach współpracy między Wejherowem i Chełmnem odbyło się pierwsze spotkanie społeczności Gimnazjum nr 1 im. Akademii Chełmińskiej w Chełmnie i Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika w Wejherowie.
Podczas kolejnego, niedawnego spotkania spotkania w Wejherowie zaprezentował się szkolny chór, a po degustacji  ciast przygotowanych przez rodziców gimnazjalistów, młodzież z obu szkół zwiedzała gród Wejhera.
Kolejnym punktem programu była gra terenowa, podczas której uczestnicy, podzieleni na trzy grupy, rozwiązywali zagadki historyczne, poznając fakty historyczne oraz elementy wspólnego dziedzictwa Chełmna i Wejherowa.
Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami, a pasjonaci historii wiedzą już sporo o naszym mieście.
Mamy nadzieję, że nasi goście z Chełmna wyjechali stąd zadowoleni, zwłaszcza, że przed ich przyjazdem nad naszymi głowami wisiały czarne, deszczowe chmury. Na szczęście gimnazjaliści i nauczyciele z Chełmna przywieźli ze sobą dużo słońca. Wierzymy, że powrócą tutaj, by dokładniej poznać Duchową Stolicę Kaszub.
S. Podolska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.