Zaplątani i nagrodzeni

Słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA zdobyli II nagrodę w kategorii kabaretów za widowisko „W srebrną nitkę zaplątani”  podczas VII Przeglądu Teatralno-Kabaretowego „Wieżowisko 2015” w Gniewinie.

Przedstawienie „W srebrną nitkę zaplątani” w reżyserii Ewelinę Magdziarczyk-Plebanek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, oparte jest na tekstach Tadeusza Boya-Żeleńskiego.
– Przedstawienie można zamknąć w jednym zdaniu: narzekamy na to, że się starzejemy, tymczasem narzekać się nie powinno, ponieważ życie zawsze  jest piękne i do samego końca ma sens – mówi Bogna Zubrzycka, jedna z aktorek WUTW. – Na przeglądzie w Gniewinie byliśmy debiutantami, po raz pierwszy występując poza Wejherowem. Cieszy nas, że pośród 32 różnych przedstawień zajęliśmy drugie miejsce. Jest to sukces nie tylko Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale również sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.
Jak podkreśla Krystyna Laskowska, koordynator WUTW YMCA, przez dwa lata  prowadzone były w bibliotece zajęcia z teatrologii, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, które zorganizowała dyrektor Danuta Balcerowicz. Zajęcia praktyczne zaowocowały kilkoma przedstawieniami.
– Jestem przekonana, że ta nagroda zachęci nas do dalszej pracy w zespole teatralnym i jeszcze nie raz zaskoczymy publiczność swoimi występami – dodaje Krystyna Laskowska.  

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.