Dzieci polubiły książki

Na ulicach Wejherowa pojawił się korowód bajkowych postaci, niosących napis: Cała Polska czyta dzieciom. Uczestnicy pochodu odwiedzali przedszkola po to, aby poczytać maluchom przeznaczone dla nich książki. W ten sposób Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, wspierana przez wejherowskich społeczników, włączyła się w ogólnopolską akcję na rzecz najmłodszych czytelników.

Dzień Dziecka sąsiaduje w kalendarzu z Ogólnopolskim Tygodniem Głośnego Czytania Dzieciom, dlatego postacie z bajek przypominały przedszkolakom nie tylko o ich święcie, ale także o tym, że dzieciom warto czytać książki.
Przedszkolaki miały okazję obejrzeć krótki program artystyczny, który zachęcił ich do wizyty w bibliotece oraz do czytania.
– Nic tak nie pobudza wyobraźni, nie rozwija wrażliwości i zdolności językowych, jak czytanie. Czytając dziecku pobudzamy jego wszechstronny rozwój – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek z wejherowskiej biblioteki.
To już kolejna edycja bajkowego korowodu, który wyrusza z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ten barwny przemarsz ulicami miasta wpisał się już na stałe w kalendarz organizowanych przez wejherowską książnicę imprez.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.