Pomysł na teren przy Wałowej

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej wzięli udział w konkursie organizowanym przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wejherowie na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej terenu rekreacyjnego przy ul. Wałowej. Najciekawsze elementy konkursowych opracowań zostaną wykorzystane przez biuro projektowe do opracowania realnego projektu zagospodarowania tego terenu. Konkurs został zainicjowany przez wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Wojciecha Kozłowskiego.

Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, ze studentami PG.
Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, ze studentami PG.

Nieruchomość będąca przedmiotem konkursu położona jest pomiędzy ciągiem pieszo-rowerowym Cedron a ulicami Wałową i Rzeźnicką. Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Miejskich Stanisław Brzozowski podkreśla, że w tym roku ma zostać opracowany konkretny projekt budowlany zagospodarowania tego terenu, którego realizacja ma nastąpić w przyszłym roku.
Na konkurs wpłynęło 21 prac wykonanych przez dwuosobowe zespoły, które spełniły formalne kryteria. Prace, jako członkowie komisji, oceniali: dr hab. inż. arch. Bogna Lipińska, Beata Rutkiewicz, Stanisław Brzozowski, Mirosław Ziemann, Zbigniew Falkowski i Justyna Antczak.
– Wszystkie prace są na wysokim poziomie, bardzo pomysłowe i z wieloma rozwiązaniami, które nas bardzo zaskoczyły, przez co trudno było wybrać te najlepsze. Cieszy fakt, iż w opracowaniach znalazło się dużo zróżnicowanej zieleni, alejek a także ciekawych rozwiązań jak np. krzyż maltański z herbu Wejherowa wkomponowany w układ alejek. Przystępujemy do wyboru biura projektowego i natychmiast ruszamy z pracami projektowymi dla tego terenu – mówi Beata Rutkiewicz, dodając, że współpraca z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej będzie kontynuowana.

Pierwszą nagrodę otrzymała praca „Niezwykły Krąg” autorstwa Magdaleny Bosz i Natalii Pszczółkowskiej. Druga przypadła Dorocie Behnke i Marcinowi Szczecińskiemu „Nadmorska Oaza”. Trzecią nagrodę otrzymała praca „Cassubia Park”, opracowana przez Klaudię Dziedzic i Krystiana Wirkusa.
Wyróżnienia przyznano pracom „Wejherowski Gaj” (autorzy Piotr Chmielewski i Damian Olszewski) oraz „Tajemniczy Ogród” (Agnieszka Supińska i Daria Różańska).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.