Siedem projektów do realizacji

W ramach pierwszego Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji, spośród 47 projektów, wybrano siedem. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, po analizie projektów zdecydował, że kwota 800 000 zł zostanie zwiększona do 928 679 zł.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt, skarbnik Arkadiusz Kraszkiewicz, starosta powiatu Gabriela Lisius  oraz wnioskodawcy zwycięskich projektów, w tym działacze Rady Osiedla Sucharskiego.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt, skarbnik Arkadiusz Kraszkiewicz, starosta powiatu Gabriela Lisius oraz wnioskodawcy zwycięskich projektów, w tym działacze Rady Osiedla Sucharskiego.

W pierwszej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego oddano 8491 głosów, w tym 8061 stanowiły głosy ważne. Projekt „Budowa boiska sportowego oraz placu zabaw i rekreacji im. Ryszarda Jakubka na os. Sucharskiego w Wejherowie”, otrzymał największą liczbę głosów 1611.
– Dziękuję mieszkańcom za aktywne włączenie się w tworzenie pierwszego w Wejherowie Budżetu Obywatelskiego – powiedział prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt. – Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mieszkańcy mogą uczestniczyć w zarządzaniu miejscem w którym żyją, mogą proponować ciekawe rozwiązania, a tym samym kreować jego przyszłość. Chciałbym, aby ta forma współpracy samorządu i społeczności lokalnej stała się regułą w naszym mieście regułą.
– Jestem pełna uznania dla aktywności i kreatywności mieszkańców Wejherowa i zapewniam, że przygotowanie do realizacji projektów Budżetu Obywatelskiego będzie traktowane w Starostwie priorytetowo – powiedziała starosta Gabriela Lisius podczas uroczystego ogłoszenie wyników głosowania, 7 maja br. w Filharmonii Wejherowskiej.

Zwycięskie projekty
Projekty wybrane przez mieszkańców:
1. Budowa boiska sportowego oraz placu zabaw i rekreacji im. Ryszarda Jakubka na os. Sucharskiego w Wejherowie – wnioskodawca Dariusz Kreft. Szacunkowa wartość projektu to 277 537, 95 zł, na który oddano 1611 głosów.
2. Budowa parkingu na Osiedlu Fenikowskiego – wnioskodawca Mariusz Łupina. Szacunkowa wartość projektu to 285 000 zł, na który oddano 581 głosów.
3. Budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego na „Blizie”. Etap I – Projekt budowlany”- wnioskodawca Jacek Przybylski. Szacunkowa wartość projektu to 60 000 zł, na który oddano 562 głosów.
4. Plac Sportów Miejskich na „Blizie” – wnioskodawca Łukasz Milka. Szacunkowa wartość projektu to 91 000 zł, na który oddano 437 głosów.
5. Wiata piknikowa z paleniskiem – wnioskodawca Wojciech Wasiakowski. Szacunkowa wartość projektu to 24 000 zł, na który oddano 368 głosów.
6. Droga osiedlowa – Osiedle Staszica  – wnioskodawca Teresa Skowrońska. Szacunkowa wartość projektu to 147 700 zł, na który oddano 351 głosów.
7. Zielona Szkoła – uczymy dzieci dbania o przyrodę – wnioskodawca Kazimierz Miotk. Szacunkowa wartość projektu to 43 441,01 zł, na który oddano 247 głosów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.